2 yeni halka arz Borsa İstanbul'a giriyor! SPK bu iki şirketin halka arzını resmen onayladı...

SPK, Borsa İstanbul'da işlem görecek 2 yeni halka arz onayını verdi. SPK bülteninde Ahlatcı Doğal Gaz ve Tera Yatırım için halka arz onayı çıktı

2 yeni halka arz Borsa İstanbul'a giriyor! SPK bu iki şirketin halka arzını resmen onayladı...
Editör: Hakan AMAN
10 Aralık 2022 - 18:23
Haftanın kapanış gününde bülten yayımlayan SPK'dan 2 yeni halka arz müjdesi! Yatırımcıyı sevindiren halka arzlara devam! Son olarak SPK, 2 şirketin halka arzını onayladığını duyurdu. Ahlatcı ve Tera için halka arz başlıyor.

SPK 9 Aralık tarihli bülteninde yer alan bilgiye göre iki şirketin halka arz onayını verdi. Yatırım ve doğal gaz dağıtım alanında hizmet veren iki şirketin halka arz onayı SPK tarafından verildi.

Borsa İstanbul'a 2 yeni halka arz geliyor. Son yayımlanan SPK bülteninden Ahlatcı ve Tera için halka arz çıktı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 9 Aralık tarihli bülteninde halka arzlar dikkat çekti. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. için halka arz satış fiyatı 10 TL olarak açıklandı. Halka arzlarda bir diğer şirket olan Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. halka arz satış fiyatı ise 66 TL olarak belirlenmiş durumda
10 aralık halka arz

(1) Fazla talep gelmesi halinde mevcut ortaklardan Oğuz TEZMEN'e ait 500.000 TL, Gül Ayşe ÇOLAK'a ait 500.000 TL ile Emre TEZMEN'e ait

500.000 TL nominal değerli olmak üzere toplam 1.500.000 TL nominal değerli B grubu payın ek satışı gerçekleştirilebilecektir.
(2) 1 TL nominal değerli paylar 10,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.
(3) Mevcut ortak Ahlatcı Holding A.Ş.’ye ait 13.250.000 TL nominal değerli paylar da halka arz edilecektir.
(4) 1 TL nominal değerli paylar 66 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır. 

AHL Doğalgaz kimin?


Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım, Türkiye'de önemli bir altın üreticisi konumunda olan Ahlatcı Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de pazarlamakta ve Çorum, Karabük, Kastamonu, Yozgat, Çankırı şehirlerinin doğalgaz dağıtım ve işletimini sağlamaktadır. Güçlü doğalgaz tedarikçisi Hattuşa Enerji şirketiyle, grup şirketlerine doğal gaz sevkiyatı hizmeti gerçekleştirmekte olup, Hattuşa Gaz şirketiyle de direkt doğal gaz ithalatı ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Terra Yatırım kimin?

Eski adı ile piyasada  Stok Menkul Değerler A.Ş. olarak tanınan, 1990'lı yıllardan bu yana piyasada var olan, 2005'de ise farklı bir ortaklık yapısına geçen, Terra Yatırım güçlü özsermayesi ile dikkat çeken bir şirket. Ayrıca portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren Tera Portföy Yönetimi A.Ş’nin tamamının sahibidir. SPK onaylı Terra Yatırım şirketine 2014 yılında Geniş Yetkili Aracı Kurum olarak yatırım hizmet ve faaliyetlerinde bulunmasına izin verilmiştir.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum