Zuckerberg, son 24 saatte 6.5 Milyar $ + büyük bir güven kaybetti! Facebook, Instagram, WhatsApp normale döndü...

Son 24 saatte Mark Zuckerberg 6.5 milyar dolarını buhar ederken, milyarlarca insan ve pek çok ülkenin güvenini kaybetti. Facebook, Instagram, WhatsApp erişim sorunu sona erdi, Dünya insanlarının hayatı normale döndü...

Zuckerberg, son 24 saatte 6.5 Milyar $ + büyük bir güven kaybetti! Facebook, Instagram, WhatsApp normale döndü...
Editör: Mertcan BUDAK
05 Ekim 2021 - 10:58 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 19:55
Dünyanın en büyük sosyal ağına sahip olan ABD'li Mark Zuckerberg hayatının en sıkıntılı 24 saatini geçirdi. Facebook başta olmak üzere Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların patronu, milyarlarca kullanıcıdan tepki aldı, devletler yeniden düşündü, güven ve para kaybetti.

DÜNYA BU OLAYI KONUŞTU

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi milyarlarca insanın hemen her dakika baktığı, kullandığı iletişim kurduğu dev sosyal ağların bir anda düşen şalteri Dünya gündeminde ilk sırada yer aldı. Dünya genelinde milyarlarca insanı etkileyen bu gelişme bir yandan alay konusu olurken, diğer taraftan gerçekten ne yapacağını şaşıran kullanıcıların ayakta kalan sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ile ilginç bir hal aldı. Twitter kurucusu yaptığı paylaşımla Facbook, Instagram ve WhatsApp ile alay ederken, bu mecralara erişemeyen herkes alternatif uygulamalar üzerinden bilgi edinmeye çalıştı.

ZUCKERBERG SOĞUK TER DÖKTÜ

Yaşanan sorunlar, Facebook ve diğer ağların çalışanlarına soğuk terler döktürürken, diğer taraftan en soğuk terleri döken Mark Zockerberg ise bir gecede hayatının en büyük kayıplarını yaşadı. Başta kullanıcı ve ülkelerin güvenini yitiren Zuckerberg için borsada ise kayıplar rakamlarla oldukça büyük oldu. Mark Zuckerberg son 24 saatte borsanın açık olduğu sürece hisseleri büyük kayıplar yaşattı. Gelen son bilgilere göre borsada 6.5 milyar dolar eriyen hisselerden Zuckerberg'in kaybettiği ifade ediliyor.

GECE GEÇ SAATLERDE DÜZELDİ

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi önde gelen, hayatı durduran büyük sorun basit bir hata öne sürülerek düzeltildi. Alan adı kaynaklı sorunlar zincirinin neden olduğu ifade edilen büyük çöküşün perde arkasında neler yaşandı şimdilik sadece iddialardan öteye gidemedi. Büyük çöküş gece yarısından sonra yavaş yavaş normale dönmeye başladı ve sabah ise insanlık sosyal medya üzerinden iletişimine kaldığı yerden devam ediyordu.