XRP 1 Dolar uçuşuna mı başladı? Ripple (XRP) yorum analizi gelmeye başladı

Ripple (XRP) fiyatı büyük sıçrama gerçekleştirdi. ABD'den gelen son mahkeme kararı Ripple XRP coin yatırımcısını umutlandırdı. Kripto para piyasalarında ise inanılmaz yükseliş var...

XRP 1 Dolar uçuşuna mı başladı? Ripple (XRP) yorum analizi gelmeye başladı
Editör: Hakan AMAN
14 Temmuz 2023 - 15:29
Kripto para piyasaları son 24 saatte Bitcvoin ile değil Ripple ile sert yükselişe geçti. Ripple XRP başta olmak züere pek çok altcoin yüzde 70 üzerinde bir sıçrama yaşattı yatırımcılara. Özellikle uzunca bir süredir Ripple'da saplananlar için inanılmaz yükseliş geldi.

Uzun yıllardır merakla beklenen Ripple kararlarına öyle bir yenisi eklendi ki fiyatı neredeyse yüzde 80 üzerinde yükselişe geçti. Ripple (XRP) tarafında büyük hareketlilik yaşanıyor. Yatırımcısının yıllardır beklediği güzel bir haber ABD mahkemesinden gelince kripto para piyasalarında inanılmaz bir sıçrama yaşandı.

Dün gerçekleşen sıcak gelişmede, ABD bölge mahkemesi tarafından kripto para birimi Ripple (XRO)‘ın bir kripto para borsası aracılığıyla ya da programlı satış yoluyla XRP satmasının menkul kıymetler yasasını ihlal etmediği ve XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasıyla sonuçlanmayacağı yönünde verdiği kararın yankıları piyasalara hareketlilik olarak yansıdı. 

RIPPLE %75 ÜZERİNDE SIÇRADI!

Global kripto para piyasaları ABD mahkemesi tarafından verilen karar sonrasında büyük hareketlilik yaşadı. Ripple yatırımcısı ise adeta zengin oldu. 1 dolar hedefi olan Ripple XRP coin yüzde 75 seviyelerinde yükseliş gerçekleştirdi. Bu yükseliş gün boyu devam etti. Pek çok altcoin Ripple ile birlikte sert yükselişe geçti.

Mahkeme kararı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) altcoinler’i menkul kıymet olarak sınıflandırmasında kullandığı Howey testinin kripto para borsalarında satılan altcoinler’e doğrudan uygulanamayacağı anlamına da geldiği ifade ediliyor.

Küresel kripto para borsalarında yaşanan coşku bugün yatayda seyir ile devam ediyor. Güne 0,8245 Dolar seviyelerinden başlayan Ripple (XRP) gün içerisind inişli çıkışlı bir seyir ile şu saatlerde 0,7900 Dolar seviyelerinen işlem görüyor. XRP fiyatı gün içerisinde en düşük 0,7276 Dolar seviyesini gördü.RİPPLE BU İŞTEN KARLI MI ÇIKACAK ? / Hoox

Haz 10
Maalesef bugün çok önemli major koinlerde(SOL,MATIC,TRX,ADA,LİNK v.b.) büyük bir çıkış oldu. Büyük ihtimalle bu koinlerden BTC'ye geçiş oldu. XRP ise sağlam durarak yatırımcılarının güvenini kazanmış durumda. Zaten grafikte büyük resime baktığımızda güven veren bir grafiği var. Güzel bir yükselen trend var. Önemli direnç noktası 0.55 $ bandını Mart ayından beri kırmayı denese de piyasanın içinde bulunduğu durumdan dolayı kıramıyor. Büyük ihtimalle boşalan koinlerin yerine yatırım yapmak isteyenler XRP'yi ilerleyen günlerde tercih edebilirler. SEC ile davasında her geçen gün haklılık payının artması güven tazelemektedir. XRP'nin başına gelenlerin hepsi SEC'in menkul kıymet olarak belirtiği koinlerin başına geliyor. Yatırım yapmamak şuan için mantıklı olan seçenek. Ne zaman yataya sararsa ve hacimler artarsa o zaman diğer koinlere yatırım yapılabilir. XRP ise artık radarıma girmiş bulunmakta alımdan ziyade takip edeceğim bir koin olacaktır.
Haz 13
Yorum:
Fiyat tekrardan yorumda bahsettiğim 0.55 $ bandına tekrar geldi. Bir haber var ama haberi alanlar girmiş durumda :)
Haz 21
Yorum:
Yeşil trendden geri döndük. Fiyat sıkışmaya devam ediyor. 0.55 dolar seviyesi önemli. Kırılımıyla sert hareketler yapabilir. BTC'ye göre hareket edilebilir.
16 saat önce
İşlem kapandı: hedefe ulaştı:
Evet ripple bu işten karlı çıktı :) en tepeye koyduğum dönmesini. beklediğim noktaya tek mumda çıktı.

(Fib oranı 1 ) seviyesi tam 0.90 bölgesine kadar uzandı bereket versin XRP den de güzel kazandık değerlendirenleri tebrik ederim .
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.