Xiaomi, logosunu değiştirerek kullanıcılarını şoka uğrattı!

Xiaomi, yaptığı flsah gelişme ile uzun zamandır kullandığı logosunu değiştirdi. Yeni logo daha yuvarlak hatlara shipken kullanıcılar tarafından ilginç tepkilerle karşılaştı.

Xiaomi, logosunu değiştirerek kullanıcılarını şoka uğrattı!
Editör: Mertcan BUDAK
31 Mart 2021 - 19:24 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 19:36
Çinli dev Akıllı telefon ve ev elektroniği üreticisi Xiaomi yeni aldığı karala birlikte uzun süredir kullanımına alışkın olduğumuz logosunu değiştirdi. Yeni logoda günümüz tasarım modasına ayak uydurarak daha yuvarlak ve keskin olmayan bir tasarıma karar verdi.

Xiaomi'nin paylaştığı bilgilere göre yeni logonun tasarımını Musashino Sanat Üniversitesi profesörü Kenya Hara üstlenmiş. Ayrıca Kenya Hara Nippon Tasarım Merkezi başkanlığınıda üstleniyor. Hara Xiaomi'nin yeni logosu için, "süper elips" matematik formülünü kullandığını açıkladı. Bu formül sayesinde daire ile kare arasında mükkemel ortaklık sağlanıyor. Ayrıca Xiaomi yetkililerine göre yeni logo şirketin esnekliğini, acımasızlığını ve ileri gitme isteğini gösteriyor.

Xiaomi'nin eski amblemi bildiğiniz gibi turuncu ve keskin hatlara sahip olan bir kare içerisinde Mİ harflerini barındırıyordu. Xiaomi yeni tasarımıyla beraber, ambleminde günümüzün tasarım anlayışına daha yakın olarak yuvarlak ve yumuşak hatlar kullandı.Kendisi ile özdeşleşen turuncusunu ve Mİ harflerini olduğu gibi bırakan Xiaomi, en büyük değişikliği yazı fontunda kullandı. Geçmişte daha koyu siyah bir renge sahip olan xiaomi yazısı yeni tasarımıyla beraber biraz daha soluk griye kaçan bir renk kullanmış. Tek değişiklik renk tonunda değil tabiki. Xiaomi, yeni yazısında eskisine göre tıpkı amblem kenarlarında yaptığı gibi daha yumuşak köşelere ve yuvarlak hatlara sahip bir yazı fontu kullanmış.Yeni ve ilginç kararlarla karşımıza çıkmaya devam eden Xiaomi son hızla teknoloji dünyasını domine etme yolunda ilerliyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde elektrikli otomobil üretimine gireceğini ve yeni katlanabilir telefonunu bildiren Xiaomi, bakalım ilerideki günlerde bizlere ne gibi yenilikler sunacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum