Xbox Pass e Reklam Mı Geliyor?

Business Insider tarafından yayınlanan rapora göre Microsoft Xbox platformunda bulunan ücretsiz oyunların içerisine reklam panoları yerleştirmeyi düşünüyor.

Xbox Pass e Reklam Mı Geliyor?
18 Nisan 2022 - 00:56

Şirket önümüzdeki sonbahara kadar ücretsiz oyunlara reklam getirmeyi planlıyor. Fakat Microsoft oyun içi reklamların kullanıcıları rahatsız edebileceğini ve oyun deneyimlerinin etkilenmemesi için programa yalnızca belirli şirketlerin reklam vermesi için özel bir pazar yeri oluşturmayı planladığı
söyleniyor.


                     

Microsoft un reklam gelirlerinden kesiniti yapmayı düşünmediğini, bunun yerine oyun geliştiricileri ve reklam şirketlerinin fonları paylaşmasına izin verileceği söylendi. Şirketin bunu, oynaması ücretsiz olan oyunların daha fazla geliştiriciyi platforma çekmek için izlediği bir yol olarak görebiliriz.


Konsol oyunlarındaki oyun içi reklamlar yeni bir kavram değil 2000 li yılların ortalarından sonuna kadar ücretli oyunlarda bunlarla ilgili denemeler yapıldı. EA Games, Microsoft a ait reklam şirketi Massive ile ortaklık sağlayarak şirketlerin Madden NFL, Skate, NHL ve NASCAR gibi oyunlarına reklam yerleştirilmesine izin verdi.

Eğer bu oyunlardan birini oynadıysanız spor sahalarında veya reklam panolarında dijital olarak Obama reklamlarını gördüğünüzü hatırlarsınız.


YORUMLAR

  • 0 Yorum