Usta tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin hayatını kaybetti

8 Mart 2021 tarihinde kalp krizi geçirip yoğun bakıma alınan Rasim Öztekin, aynı günün akşam saatlerinde 62 yaşında memleketi İstanbul'da hayatını kaybetti.

Usta tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin hayatını kaybetti
Editör: Sema BAKIR
09 Mart 2021 - 18:19 - Güncelleme: 09 Mart 2021 - 18:23
Usta sanatçıya 2004 yılında kalp yetmezliği tanısı konulmuştu.

Rasim Öztekin 1959 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi İstanbul Üniversitesi'nde Basın Yayın Yüksek okulundan mezun olduktan sonra sahne yaşamına İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu'nda amatör çalışmalar ile  başladı. Daha sonra Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel çalışmalara başladı ve 2016'da Kel Hasan Efendi'nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendine devredildi.  Geçtiğimiz sene ise Rasim Öztekin kavuğu oyuncu Şevket Çoruh'a devretmişti.

Sanatçı 2005 yılında Esra Kazancıbaşı ile evlilik gerçekleştirmişti ve kendisi gibi oyuncu olan Pelin Öztekin'in  babasıdır.

Ömrüne pek çok tiyatro oyunu sığdıran sanatçı tiyatronun yanı sıra ömrüne pek çok sinema filmi, müzikal ve dizi sığdırmıştır.  Aynı zamanda gazetecilik de yapmıştır ve ömrünün son yıllarında Youtube üzerinden içerikler üretmiştir.

Rasim Öztekin, 2012'den bu yana Trt'nin sevilen dizi Seksenler'de Fehmi karakterini canlandırmaktaydı. Vefatının ardından Seksenler dizisinin yönetmeni Birol Güven Twitter hesabından oyuncu ile olan son diyaloğunu paylaşarak duygularını şu şekilde ifade etti;
 
Vefatının ardından Recep Tayyip Erdoğan, Fahrettin Koca, Kemal Kılıçdaroğlu, Cem Yılmaz gibi isimler de başsağlığı dileklerini paylaştılar.  Rasim Öztekin hastagi Twitter gündeminde 1 numaraya oturdu ve tüm sevenleri sanatçının ölümü üzerine üzüntülerini paylaşıp aileye ve sanat camiasına başsağlığı dilediler.