Tokat'ta Merkez ilçe TOKİ kura sonuçları açıklandı! TOKİ Tokat kura çekilişi sonuçları isim listesi açıklandı

Tokat'ta on binlerce başvuru sahibinin büyük bir merakla beklediği TOKİ konutları kura sonuçları açıklandı. TOKİ Tokat Merkez ilçe kura sonuçları az evvel belirlendi.

Tokat'ta Merkez ilçe TOKİ kura sonuçları açıklandı! TOKİ Tokat kura çekilişi sonuçları isim listesi açıklandı
Editör: Hakan AMAN
19 Aralık 2022 - 15:26
Tokat ilinde tüm ilçelerde TOKİ konutları için kura çekimi gerçekleştiriliyor. Heyecanlı bekleyişi tamamlanan Tokat'ta TOKİ konutlarında heyecanla vatandaş isminin okunmasını istiyor. Kuralar canlı yayında Noter ve idare yetkililerinin huzurunda yapıldı. İlk olarak en fazla başvuru yapılan ilçe Tokat Merkez ilçe ile kuralar çekildi. Başvuru sahipleri ise kurada isminin çıkıp çıkmadığını merak ediyor. TOKİ Tokat kura sonuçları isim sorgulama ekranı ve isim listelerine aşağıda bağlantısını verdiğimiz haberden öğrenebilirsiniz.

TOKİ'de kura heyecanı 5. Etap il ve bağlı ilçeler ile devam ediyor. 5 haftadır devam eden kura çekilişlerinde 40 üzerinde ilin kura çekimi tamamlandı. Kuralara bu hafta için belirlenen illere bağlı ilçelerde devame diyor. Bugün ise Tokat ili için kuralar çekilerek hak sahipleri Noter huzurunda belirlendi. Tokat Merkez ilçe ile başlayan kura çekilişi hak sahipliği belirleme işlemi diğer ilçeler ile devam etti.

TOKAT KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ AÇIKLANDI MI?

Tokat ilinde en yoğun başvuru Merkez ilçe için geldi. Rekor başvuru yapılan 687 konutlu Tokat Merkez konut projesi kapsamında toplamda 19106 başvurusu kabul edilen vatandaş arasında kura çekimi başlatıldı. Noter huzurunda başlayan kura çekilişi gün boyu Tokat'a bağlı diğer ilçeler için de devam edecek.

Tokat ilinde toplamda 6 ilçeyi kapsayacak TOKİ konutları 1300 adet olarak açıklandı. En yoğun başvuru alan ilçe ise Tokat Merkez TOKİ konutları oldu. 687 adet konut yapılacak Tokat Merkez konut projesi için 19 bin üzerinde vatandaşın başvurusu kabul edilerek kuraya katılmaya hak kazandı.


KURA SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TOKİ yurt genelinde sürdürdüğü kura çekimi işlemlerini dijital ortamda başta e-Devlet olmak üzere, toki.gov.tr resmi internet adresinden isim sorgulama işlemi yapılabiliyor. Hemen ltta verdiğimiz bağlantıda yer alan ahberde e-devlet ve toki resmi sitesinde isim sorgulama ekranlarına bağlanabileceksiniz.

Yasal Uyarı: TOKİ Tokat kura çekilişi haberi 19 Aralık 2022 tarihinde EmlakPencerem.com editörü tarafından özel olarak Teknorium.com için hazırlanmıştır. Haberin kopyalanarak farklı sitelerde yayımlanmasından ötürü yasal hakların kullanacağını hatırlatır, tüm hakların saklı olduğunu belirtiriz.

TOKAT MERKEZ TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN