The Lord of the Rings: Gollum geliyor

Yüzüklerin Efendisi hayranlarının sabırsızlıkla beklediği The Lord of the Rings: Gollum'dan ilk oynanış videosu geldi. Yayınlanan videoda Gollum'un gözünden ilk defa oyunu görüyoruz.

The Lord of the Rings: Gollum geliyor
Editör: Mertcan BUDAK
27 Mart 2021 - 13:43
2001 yılında izleyicilerle buluşan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ve beraberinde onu takip devam filmleriyle beraber tüm dünyada milyonlarca hayran kitlesine ulaşmıştı Yüzüklerin Efendisi evreni. Hali hazırda J.R.R Tolkien'in  başarıyla kaleme aldığı kitapların ciddi bir hayran kitlesi varken, evrenin filmlerle pekişmesi tüm dünyada orta dünya konseptinin neredeyse ilk ve en büyük temsilcisi haline getirmişti seriyi.

Geçmişten günümüze kadar sayısız defa oyunu yapılmış olan Yüzüklerin Efendisi evreni Middle - earth Shadow of Mordor, The Lord of the Rings: Conquest gibi başarılı oyunlarlada adından söz ettirmişti. Ancak evrenin diğer oyunlarına günümüzde baktığımızda, çok eski ve yüzeysel yapımlarla karşılaşıyoruz. Yüzüklerin Efendisi gibi detaylı bir evreni sanki içindeymişiz gibi bize hissetirebilecek bir yapımla henüz karşılaşmış sayılmayız.

Yüzüklerin Efendisi: Gollum geliyor

Daedalic Entertainment'in geliştiriciliğini üstlendiği oyunda Yüzüklerin Efendisi evrenine bu kez sinsi karakter Gollum'un gözünden bakacağız. Ayrıca yayıncılığını NACON ve Daedalic Entertainment'in üstlendiği The Lord of the Rings: Gollum için birde fragman yayınlandı. Fragman kısa bir içeriğe sahip ancak içierisinde The Lord of the Rings: Gollum için ufak bir oynanış görüntüsü izliyoruz.The Lord of the Rings: Gollum'un Steam sayfasında her ne kadar oyunun çıkış tarihi belirtilmesede 2022 yılında PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve  Switch için yayınlanacağını biliyoruz. The Lord of the Rings: Gollum Türkçe dil desteği ile çıkış yapacak. Ancak maalesef oyun içi seslendirmeler İngilizce olarak karşımıza çıkıyor.

The Lord of the Rings: Gollum oynanış videosu

Oyunu merakla bekleyen hayranları için çok kısa bir video olsada, tanıtım videosuna ince detaylar yerleştirilmiş. Gollum karakterini kontrol ettiğimiz oyunda gizlilik tarzı oynanışın ön planda olduğunu biliyorduk, yayınlanan video'daki ufak oynanış görüntüleride bunu kanıtlar nitelikte.The Lord of the Rings: Gollum hakkında bilinenler

Geliştirici ekibin The Lord of the Rings: Gollum için oluşturduğu Steam sayfasında hali hazırda birkaç görüntü ve oyun için bir tanıtım yazısı bulunmakta. The Lord of the Rings: Gollum için henüz sistem gereksinimleri açıklanmış değil keza hala geliştirilme aşamasında bir oyun için bunu öngörmek zor olabilir. Ancak oynanış videosuna bakarsak yeni oyunun düşük sistemli bilgisayarlarda çok düşük FPS değerleri vereceğini tahmin etmek zor. Konsol kullanıcıları ise eğer oyunun optimizasyonunda problemler olmazsa alıkşkın oldukları gibi ortalama 30 FPS değerleriyle oyanayabilecekler oyunu.Geliştirici ekibin yayınladığı tanıtım yazısı

The Lord of the Rings: Gollum geliştirici ekibi Steam sayfasında oyun adına ufak bir tanıtım yazısı yayınlamış durumda.

BU OYUN HAKKINDA

Atletik ve çevik, sinsi ve kurnaz. Kaybettiğini bir kez daha avuçlarının arasında tutma arzusuyla yanıp tutuşan Gollum, Yüzüklerin Efendisi™ dünyasındaki büyüleyici karakterlerden biridir.

Kimsenin hayal bile edemeyeceği şeyler görmüş, kimsenin bahsetmeye bile cüret edemeyeceği şeylerden sağ çıkmıştır. Bölünmüş kişiliğinden dolayı Gollum kadar vahşi ve hain olabilirken, Sméagol kadar da arkadaş canlısı ve temkinli olabilir.
J.R.R. Tolkien'ın hikâyesinde ne kadar hayati rol oynasa da Gollum'un maceralarının çoğu henüz anlatılmadı. Yüzüklerin Efendisi™: Gollum™'da bu hikâyenin keyfine varacaksınız. Kara Kule'deki esaret yıllarından Mirkwood Elfleri'nin yanındaki zamana kadar her şeyi bulacaksın.

Hayatta kalmak ve karşınıza çıkanların üstesinden gelmek için gizlilik, çeviklik ve sinsiliği kullanın. Tehlikeleri aşarken zıplayın ve boğuşun ya da avantajlı noktalara tırmanın.

Gollum bir savaşçı olmasa da, fırsat çıktığında dikkatsiz bir düşmana suikast düzenlemek veya daha yaratıcı ve hain yollarla onu ortadan kaldırmak tam da ona göre bir şey.

Verdiğiniz kararlar ve oynayış şekliniz Gollum'un kişiliğini doğrudan etkileyecek: Gollum ve Sméagol'un oluşturduğu iki taraf arasındaki mücadelede Gollum'un karanlık tarafının mı kontrolü ele alacağını ya da bir zamanlar Sméagol olandan geriye bir umut ışığı kalıp kalmadığını seçmek sizin elinizde. Tek zihin, iki ego. Karar senin!
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.