Tesla Model 3 serisi 48 Bin üzerinde otomobili geri çağırdı

ABD merkezli dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 otomobillerinde yaşanan hata nedeniyle 48 Bin'den fazla otomobili geri çağırdı.

Tesla Model 3 serisi 48 Bin üzerinde otomobili geri çağırdı
Editör: Hakan AMAN
29 Nisan 2022 - 21:24
Tesla elektrikli otomobillerde yaşanan sorunlara bir yenisi eklendi. Gelen şikayetleri dikkate alan Tesla, çok sayıda otomobilini geri çağırdığını açıkladı.

Tesla Model 3 otomobillerinde yaşandığı ifade edilen bir ağırza nedeniyle çok sayıda araç geri çağırıldı. Açıklama Tesla tarafından yapıldı. Tesla, ABD'deki yaklaşık 48 bin adet Model 3 aracını geri çağırıyor.

Dünyanın en ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 otomobillerinde yaşanan hata nedeniyle binlerce aracı geri çağırdığını duyurdu. Söz konusu geri çağırma işlemi 48 bin civarında bir aracı kapsadığı bildirildi.

Toplamda 48 bin adet Model 3 Performance aracını 'Track Modu'ndayken hız göstergesini göstermeyebilecekleri gerekçesiyle geri çağırıldığı gelen son dakika haberleri arasında. Söz konusu geri çağırma işlemine neden olduğu belirtilen hata ise merak ediliyor. Tesla tarafından duyurulan bilgilerde 2018 ve 2022 yılları arasındaki araçlar geri çağrılacak. Tesla, sorunu çözmek için kablosuz bir yazılım güncellemesi yüklenerek otomobillerin normal olması sağlanmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum