Tesla arıza krizi ile boğuşurken, Elon Musk tweet atmakla meşgul

Milyarder isim Elon Musk, Twitter için online olurken, Tesla'da ise kriz söz konusu. Tesla arızalar ve krizlerle boğuşurken, Musk, tweet atıyor.

Tesla arıza krizi ile boğuşurken, Elon Musk tweet atmakla meşgul
Editör: Hakan AMAN
25 Kasım 2022 - 16:00
Dünya'nın en zengin iş insanı Elon Musk, Twitter başta olmak üzere, SpaceX ve Tesla ile uğraşmaya devam ediyor. Son olarak resmi anlamda Twitter'ı satın alması ile başlayan süreçte tweet atmak, twitter'ı kara geçirmek için mesaisinin önemli bir bölümünü harcıyor. Diğer taraftan Tesla tarafında ise üretim hataları nedeniyle yatırımcısı endişeli.

Geride bıraktığımız haftada Tesla için geri çağırmalar söz konusu iken, yeni haftada benzer arızaların tespiti nedeniyle yaklaşık 80 bin Tesla geri çağırıldı. 

TESLA'DA KRİZ SÜRÜYOR

Tesla yatırımcısı Elon Musk'ın Twitter ile meşgul olmasından endişe ediyor. Söz konusu şirkete çok fazla mesai harcamaya başlayan Musk'ın, Tesla'da sorunlar ve krizleri görmezden geldiği görüşünde. Çin'de ise Tesla krizi her geçen gün farklı boyut kazanıyor. Kazalar, geri çağırmalar krize neden olurken, 300 bin geri çağırılan Tesla sonrası bu kez 80 bin araç geri çağırıldı.

Tesla araçlardaki pil yönetim sistemini etkileyen yazılım sorunları nedeniyle 25 Eylül 2013 ile 21 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında Çin'e ithal ettiği 67 bin 698 Model S ve Model X otomobili geri çağırdı. Ayrıca 2019 üretimi toplamda 2 bin 736 ithal Model 3 otomobili ve 14 Ekim 2019 ile 26 Eylül 2022 arasında üretilen aynı modelden 10 bin 127 Çin yapımı otomobili geri çağırdı. Söz konusu geri çağırmaların nedeni ise çarpışmalara yol açabilecek olası arızalar olarak duyuruldu.

Tesla, ABD'de ise toplamda 321 bin arabayı potansiyel arka ışık arızası gerekçesiyle geri çağırmıştı.