TERA halka arz hisse satışı hangi bankada? TERA hisse fiyatı kaç TL?

TERA halka arz süreci devam ederken, hisse satın almak isteyen yatırımcı nereden, hangi bankadan alınacağını merak ediyor. İşte Tera halka arz hisse satan bankalar ve diğer kurumlar.

TERA halka arz hisse satışı hangi bankada? TERA hisse fiyatı kaç TL?
Editör: Hakan AMAN
15 Aralık 2022 - 13:57
Yüz binlerce yatırımcı için halka arz şirketleri büyük ilgi görüyor. Borsa İstanbul'a girecek halka arz edilecek şirketlerin ön talep süreçlerine şu sıralar büyük ilgi gösteriliyor. Son olarak Tera halka arz için geri sayım sürerken, hisse satışları hangi bankalarda olacak merak eidliyor.

Tera Yatırım halka arz hisse fiyatı, pay satışı yapan bankalar belli oldu.  Birikim Varlık halka arz edilen Tera Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. halka arzı 10 TL sabit fiyattan gerçekleşecek olup, 15.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artırımı yoluyla halka arz edilecektir. Halka açıklık oranı %28,57 olarak gerçekleşecek Tera halka arz satışı yapılacak bankalar arasında TEB, GarantiBBVA gibi banklaradan satın alınabileceği bildirildi.

Tera Yatırım Halka arz tarihleri 15-16 Aralık 2022 (Perşembe - Cuma) arasında talepler ilgili kurumlar tarafından satılacak ve yatırımcılar bu kurumlardan Tera Yatırım hisselerini satın alabilecekler.

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 37.500.000 TL’den 52.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 15.000.000 TL nominal değerli payların sermaye artışı ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 52.500.000 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi planlanmaktadır. Bu payların halka arz edilmesi ile Şirket’in halka açıklık oranı %28,57 olacaktır. Şirket’in mevcut pay sahiplerinin sahip olduğu toplam 1.500.000 TL nominal değerli paylar da ek satış kapsamında halka arz edilebilecektir. Ek satış dahilinde bu payların halka arz edilmesi ile Şirket’in halka açıklık oranı %31,43 olacaktır. Tera Borsa İstanbul'da hangi kod ile işlem görecek merak edilen konulardan biri. Bu rosunun yanıtı ise, Şirket payları, #TERA kodu ile talep toplayarak, Borsa İstanbul'da işlem görecek.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 10,00 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Bireysel Yatırımcılar için %25, Yüksek Başvurulu Yatırımcılar için %15, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %35 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %25 olarak belirlenmiştir.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum