Teknofest rekoru! 2 günde 2 milyonu aşan ziyaretçi Teknofest alanlarını gezdi.

Teknofest her yıl olduğu gibi bu yıl da rekorlara imza atıyor. Teknofest alanını ziyaret edenlerin sayısı 2 günde 2 milyonu aştı.

Teknofest rekoru! 2 günde 2 milyonu aşan ziyaretçi Teknofest alanlarını gezdi.
Editör: Hakan AMAN
29 Nisan 2023 - 11:28
Türkiye'nin Dünya genelinde ses getiren önemli teknoloji festivali Teknofest 2023 dolu dizgin devam ediyor. Geride bıraktığımız günde kapılarını ziyaretçişlerine açan Teknofest, özellikle son savunma sanayi ürünleri ile dikkat çekti. Teknofest ziyaretçi rekoru kırıldığı üçüncü günde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı bildirildi.

 Her yıl milyonları buluşturan Dünya'nın en büyük havacılık ve teknoloji festivali Teknofest bu yıl da büyük ilgi görüyor. 1 milyon başvurunun alındığı Teknofest yarışmalarında heyecan verici anlar yaşanırken, son 2 günde 2 milyonu aşan bir ziyaretçi kitlesi festival alanında savunma sanayi ve teknoloji üğrünlerini yakından görme ve inceleme olanağı buldu. 7'den 70'e milyonlar İstanbul'da Atatürk Havalimanı alanında Teknofest ziyaretini sürdürüyor.

TEKNOFEST, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla, teknoloji geliştiren bir Türkiye için Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın  ev sahipliğinde gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, ülkemizin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 117 paydaşla birlikte açılışı gerçekleştirdik.

Her yıl büyümeye, gücüne güç katmaya devam eden TEKNOFEST’i; 5 gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, teknoloji yarışmaları ödül törenleri, sahne gösterileri ve etkinliklerle dopdolu milyonlarca teknoloji meraklısının ziyaret etmesi bekleniyor.
 
Tamamı geleceğin odak alanlarında kurgulanan dünyanın en büyük teknoloji yarışmaları, bu sene 41 farklı yarışmada gerçekleştiriliyor. İlkokul - Ortaokuldan Üniversite ve Üzeri seviyeye kadar her eğitim seviyesinden ve yaştan katılım sağlanabilen teknoloji yarışmalarında bu sene 81 il, 96 ülkeden 1.000.000+ yarışmacı, 333.000+ takım başvurusu alındı. Milli Teknoloji Hamlesi için rekabet edecek takımlara 30 Milyon TL’den fazla malzeme desteği ve 13 Milyon TL’den fazla para ödülü verilecek. 

 TEKNOFEST klasiği olan hava gösterileri ile bu sene de herkesin gözü yükseklerde olacak. Yerli ve milli üretim hava araçlarımızdan Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak Helikopteri, Anka TEKNOFEST semalarında gösteri yapacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Fursan El-Amarat ekibi ve Fas Hava Kuvvetleri ekipleri de bu sene ilk kez TEKNOFEST’te uçuş gösterileri ile adeta izleyenlerin nefeslerini kesiyor.

Diğer taraftan Teknofest günlerinde hemen her gün farklı bir etkinlik ve organizasyon ile katılımcıların heyecanlı dakikalar geçirmesi için yüzlerce etkinlik planlandı. 27 Nisan tarihinde kapılarını açan Teknofest etkinlik programına hemen altta verdiğimiz bağlantıdan erişebilirsiniz.

TEKNOFEST ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINTeknofest Ziyaretçi Kaydı Nasıl Yapılır?

Bu sene de Teknofest kayıt işlemi merak ediliyor. Teknofest resmi internet adersi üzerinden online olarak kayıtlar yapılabiliyor. Hızla altta verdiğimiz linke tıklayıp Teknofest kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Teknofest Kaydı İçin Tıkla

Peki TEKNOFEST 2023 Etkinlik Alanı'na nasıl gidilir?

TEKNOFEST, bu sene bir milyondan fazla yarışmacı ile Atatürk Havalimanı'nda ziyaretçilerini bekliyor. Teknofest festivalinin gerçekleştirildiği İstanbul Atatürk Havalimanı'na nasıl gidileceği merak ediliyor. 

Ring servis araçları sayesinde Teknofest'e dilediğin saatte şehrin pek çok noktasından ücretsiz olarak gidilebiliyor. Toplu taşıma ve metro ile şehrin önemli noktalarından erişim kesintisiz sağlanıyor.