SPK onay verdi! Europower Enerji halka arz ediliyor

Eurpower Enerji için SPK halka arz onayı verdi. Borsa'ya yeni bir enerji şirketi daha adım atacak.

SPK onay verdi! Europower Enerji halka arz ediliyor
Editör: Hakan AMAN
06 Nisan 2023 - 23:40
Yatırımcılar tarafından merakla beklenen son halka arzlardan biri için SPK resmi onayını verdi. Europower Enerji Borsa İstanbul'a adım atıyor. İlk halka arz bilgileri SPK bülteninde yayımlandı. Peki yatırımcı için kritik halka arzlar arasında yer alacak Europower halka arzı pay başına ne kadar olacak?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yayımladığı son bütende ilk halka arz edilecek yeni bir şirkete onay verdiğini duyurdu. Bu çerçevede Borsa İstanbul'a yeni bir enerji şirketi daha giriyor. Halka arz onayı alan Europower Enerji ilk halka arz onayını aldı.

SPK tarafından yayımlanan 6 Nisan 2023 tarihli son bültende Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.'nin 10 Milyon Türk Lirası ek pay satışı ile birlikte pay başına 40,60 TL'den halka arz onayının verildiği kaydedildi.

SPK bülteninde yayımlanan ek bilgiler ise şöyle; 
  • 1) Mevcut ortaklardan Muhittin Behiç HARMANLI’nın sahip olduğu 3.787.500 TL, Ali Gökhan ÖZTÜRK’ün sahip olduğu 725.000 TL, Ramin MALEK’in sahip olduğu 487.500 TL olmak üzere toplam 5.000.000 TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilecektir.
  • 2) Fazla talep gelmesi halinde mevcut ortaklardan Muhittin Behiç HARMANLI’ya ait 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın ek satışı gerçekleştirilebilecektir.
  • 3) 1 TL nominal değerli paylar 40,60 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.