SPK'dan 3 yeni halka arz onayı! SDT Uzay, Söke Değirmencilik ile Astor Enerji halka arz ediliyor...

SPK halka arz onaylarına 3 yeni firma daha ekledi. SDT Uzay, Söke Değirmencilik ile Astor Enerji halka arz onayı verildi.

SPK'dan 3 yeni halka arz onayı! SDT Uzay, Söke Değirmencilik ile Astor Enerji halka arz ediliyor...
Editör: Hakan AMAN
23 Aralık 2022 - 08:30
Son dönemde artan Borsa ilgisi, yeni yatırımcıların girişi ve yeni halka arz hisseleri ile sürüyor. Yüz binlerce yatırımcının yakından takip ettiği halka arz şirketlerine yenileri ekleniyor. Bu kapsamda SPK'ya başvuran ve başvuruları değerlendirilerek onay verilen şirketlere yenileri ekleniyor.

Borsa İstanbul'da yeni yatırımcı ve halka arz bereketi yaşanıyor. SPK, Aralık ayında çok sayıda şirketin halka arz onayını verdi. Yılın son halka arz onayları ise SPK bülteni ile duyuruldu. SPK bülteninde yer alan bilgiye göre, 3 yeni şirket daha Borsa'ya giriyor! Gıda, Yazılım ve Savunma sanayi alanlarında faaliyet gösteren üç şirket için SPK halka arz onaylarını verdi.

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) yeni halka arz onayları vermeye devam ediyor. Haftanın son işlem gününe girilirken, 2022 yılının son halka arzları arasında 3 yeni şirket yer aldı. SPK, Astor Enerji A.Ş., Söke Değirmencilik Sanayi Ticaret A.Ş. ile SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. şirketlerinin başvurularını değerlendirerek halka arz onayını verdi.

Astor Enerji halka arz satış fiyatı 12.50 TL, Söke Değirmencilik halka arz satış fiyatı 7.50 TL ve SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri hisse satış fiyatı ise 32 TL'den halka arz edilecek.(1) Mevcut ortak Feridun GEÇGEL’e ait 27.000.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecektir.
(2) Fazla talep gelmesi halinde mevcut ortak Feridun GEÇGEL’e ait 35.000.000 TL nominal değerli payın ek satışı gerçekleştirilebilecektir.
(3) 1 TL nominal değerli paylar 12,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.
(4) 1 TL nominal değerli paylar 7,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.
(5) Mevcut ortaklardan Mehmet DORA’ya ait 4.037.500 TL nominal değerli paylar ile Mustafa Fatih ÜNAL’a ait 212.500 TL nominal değerli paylar halka arz edilecektir.
(6) 1 TL nominal değerli paylar 32,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.