SON DAKİKA: Bitlis'te askeri helikopter kazası 10 Şehit

Bingöl'den kalkış yapıp Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Cougar tipi bir helikopter düştü. Kazada 10 askerimiz şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

SON DAKİKA: Bitlis'te askeri helikopter kazası 10 Şehit
Editör: Mertcan BUDAK
04 Mart 2021 - 21:58 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 22:03
Aldığımız ilk bilgilere göre Tatvan'a iniş yapmak için Bingöl'den kalkan Cougar tipi askeri helikopterin saat 14.25 sularında düştüğü yönünde. Bölgede hava araçları ile yapılan aramalar sonucu helikopterin enkazına ulaşılmıştır. Milli savunma bakanlığının ilk paylaştığı bilgiye göre kaza alanında bulunan askerlerimizin 9'unun şehit 4'ünün ise yaralı olduğu yönündeydi.

İşte, Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan ilk açıklama

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

ŞEHİT SAYISI 11'E YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığının kaza haberinin ardından Twitter hesabından paylaştığı gönderide kaza alanında yaralı halde bulunan askerlerimizden 2'sinin hastahanede Şehit olduğu yönünde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum