SASA'nın 7.802.851 TL bedelli sermaye artırımına SPK'dan onay

SPK'nın 2 Kasım tarihli bülteninde SASA'nın bedelli sermaye artırımına onay verildiği kaydedildi.

SASA'nın 7.802.851 TL bedelli sermaye artırımına SPK'dan onay
04 Aralık 2022 - 15:43
Yeni haftanın ilk işlem günü için SASA hisse fiyatları büyük bir merakla takip edilecek. Bugün gündemde yer bulan SASA ile alakalı bedelsiz seeramye artırımı haberi kısa sürede yalan olduğu ortaya çıkarken, sosyal medya üzerinde tepkilere neden oldu. Pek çok internet sitesi benzer haberler yaptı.

Son yılların önemli çakılmalarından biri SASA tarafnda yaşanırken, şirketin bedelsiz sermaye artırımı yaptığı haberleri Pazar günü dolaşıma girmesiyle tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada tepkiler bir anda haberi paylaşan internet sitesine gözleri çevirdi. SASA yatırımcılarının durumu farketmesi ile sosyal medya hesaplarına tepkilerini dile getirdiler.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, 2 Kasım tarihli SPK bülteni'nde paylaşılan verilerde SASA'nın bedelli sermaye artırımı tutarı net bir şekilde görülüyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) namı ABD'ye kadar ulaşan SASA ile alakalı bedelsiz sermaye artırımına onay verdi.

SPK bülteninde yer alan bilgide bedelli sermaye artırım talebi doğrultusunda SASA Polyester Sanayi A.Ş. talebini onayladı. SPK bülteni 3 Kaısm Cumartesi günü yayımlandı. Bahsi geçen bedelli sermaye artırımı 7.802.851 TL olarak açıklandı.

Böylece şirketin mevcut sermayesi 2.2555.830.245 TL'den 2.263.633.096 tL'ye yükseltilşmesi onaylanmış oldu. 


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum