SASA'dan Gaziantep'e dev enerji yatırımı

SASA Polyester, Gaziantep ilinde kurulacak 25 Milyon Dolar büyüklüğünde Arazi GES yatırımını açıkladı.

SASA'dan Gaziantep'e dev enerji yatırımı
Editör: Hakan AMAN
09 Ağustos 2023 - 16:25
Milyonların Borsa'da hissesini satın aldığı SASA Polyester, enerji alanına dev yatırımla giriyor. Borsa'nın en fazla konuşulan hişssesi olan SASA, Gaziantep'e 25 Milyon Dolarlık Arazi GES yatırımı yapacağını duyurdu.

Konuyla ilgili resmi açıklama KAP üzerinden yapıldı. Şirket Arazi GES yatırımına dair bilgileri paylaştı. 
 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. #SASA Arazi GES Yatırımı ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesinde bulunan araziler üzerine toplam 40.000 kWp santral gücünde Arazi GES kurulması için yaptığımız başvuru ilgili mevzuat kapsamında oluşturulan komisyon tarafından uygun bulunmuş ve Şirketimize Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu iletilmiştir.

Söz konusu mektuba istinaden, gelecek kuşaklara yeşil ve temiz bir dünya bırakma sorumluluğumuz ve Şirketimizin sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında, ilgili araziler üzerinde yaklaşık 25.000.000 USD değerinde Arazi GES yatırımı yapılmasına karar verilmiştir. 10 ay sonra tamamlanması beklenen projeden sağlanacak enerji Şirketimizin mevcut yıllık elektrik enerjisi tüketiminin yaklaşık %10'una tekabül etmektedir." denildi.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.