Ripple (XRP) fiyatı nedir? XRP durdurulamıyor, Ripple analizi ve günlük değerlendirmesi

SEC'in son kararı sonrasında Ripple (XRP) tırmanışa geçti. Ripple yükselmeye devam edecek mi? SEC nedir? İşte günlük XRP analizi ve verileri.

Ripple (XRP) fiyatı nedir? XRP durdurulamıyor, Ripple analizi ve günlük değerlendirmesi
Editör: Mertcan BUDAK
11 Nisan 2021 - 14:59
Uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yakası bırakılmayan Ripple (XRP), sonunda yatırımcılarına yeşil ışık yaktı. SEC ile olan davasında olumlu gelişmeler yaşayan Ripple derin ve istikrarlı bir tırmanışa geçti.

SEC, Ripple 'dan ne istiyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple şirketinin 2013 yılında bu yana XRP coinini yatırımcılara kayıt dışı olarak satarak fon topladığını iddia ediyor. Bu durumdan dolayı uzun süredir dava halinde olan XRP, her duruşmadan önce kullanıcılarına ciddi oranlarda yeşil veya kırmızı ışık yakarak onları alım veya satıma teşvik ediyor.

Ripple'ın son davasında ne oldu?

SEC ile karşılaştığı en son davadan sonra Ripple yüzde 20 oranında artış göstererek kullanıcılarını sevindirdi. SEC komisyonu bir önceki duruşmada Ripple şirketinin eski yönetici kadrosunun Finansal verilerini istemişti. En sonunda Ripple'a yapılan bu isteği red eden yargıç, bu talebin davanın ilerleyişi ile alakasız olduğunu savunarak Riplle'ı son davasından haklı çıkarttı.

Son dakika Ripple grafiği ve analizleri

ripple kaç tl

Riple 5 Nisan tarihindeki yükselişinin ardından 5.190 TL seviyelerinden ertesi günün rekoru olan 9.095 TL gibi ciddi bir yükselişe geçmişti. Bu kısa süreli yükseliş Ripple'ın gelecekti kaderi hakkında çoğu yatırımcıya yeşil ışık yakmaya yetmişti bile. Daha sonra ortalama 3 günlük bir süreç için 7.500 TL ortalamalarını koruyan XRP, 10 Nisan sabah saatlerinde keskin bir yükseliş trendine girerek günü 10.556 Tl seviyelerinde kapattı. Bu ciddi artışın ardından yeni rekorları zorlayan Ripple 11 Nisan tarihinde 12.270 TL rekoruna ulaşarak henüz günün en yüksek fiyat arışına yükseldi. 24 Saatte 1,066,569,904.33 işlem hacmiyle ortalama %20 büyüme kazanan Ripple gün içinde ufak iniş çıkışlar yaşayarak yatırımcılara al sat fırsatıda sunuyor.

Ripple'ın geleceği ne yönde?

Son SEC duruşmasından sonra elini çok ciddi şekilde geliştiren Ripple, önümüzdeki günlerde bu istikrarlı yükselişini sürdürecek gibi görünüyor. Henüz gün içinde 12.270 TL'yi zorlasada akşam saatlerine doğru bu rekorun kırılacağı yönünde bir çok yatırımcının ortak analizleri mevcut. Ripple, ileri tarihlerde yeni SEC duruşmalarında bu şekilde alnının akıyla çıkmaya devam ederse her seferinde bu tarz ciddi yükselişler yaşayarak kullanıcılarını sevindirmeye devam edecek gibi duruyor.