Otomobil alım satımında KDV şoku! Erdoğan duyurdu oran yüzde 18'e yükseltildi...

Otoda KDV şokunu Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu. Oto galericilik ile uğraşan, otomobil alan satanları üzecek KDV yükseltilmesine ilişkin ayrıntılar belli oldu.

Otomobil alım satımında KDV şoku! Erdoğan duyurdu oran yüzde 18'e yükseltildi...
Editör: Mertcan BUDAK
28 Mart 2022 - 21:06 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 16:52
Galeriden otomobil alacakları yakından ilgilendiren gelişmeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı! Oto alım satımlarında oto galerileri için KDV oranı yükseltildi. Söz konusu açıklama Erdoğan tarfından yapıldı.

Durgun bir dönem yaşayan otomobil alım satımı ile uğraşanları üzecek gelişme  yaşanıyor. Oto galeri firmaları için alım satımlarda KDV oranı yükseltildi.

Konut ve gıda olmak üzere onlarca üründe KDV indirimi başlatılırken, KDV oranları yüzde 18'den 8'e, yüzde 8'den yüzde 1 oranlarına düşürüldü. Otomobil ise hariç tutuldu ve oranlar yükseltildi.

Gecenin en sıcak gelişmesi şüphesiz oto galericileri yakından ilgilendiren KDV düzenlemesi haberi oldu. Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı ardından, KDV indirimi ile alakalı açıklamalarda bulunud. Gıda ürünlerinde Ramazan öncesi KDV indirimine gidilirken, konutta ise kademeli KDV indirimi yapıldı. Otomobilde ise KDV indirimi yerine yükseltme geldi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, "Oto galericilerinin araç alım satımında elde ettikleri kar ile yat, kotra, tekne ve gezinti gemileri satışında yüzde 1 olan KDV'yi yüzde 18'e yükseltiyoruz" ifadeleirni kullandı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.