Origin Protokol (OGN) Paribu'da listelendi! OGN coin nedir?

Paribu yeni coin listesine Origin Protokol (OGN) coini ekledi. OGN coin ne olduğu merak ediliyor.

Origin Protokol (OGN) Paribu'da listelendi! OGN coin nedir?
Editör: Hakan AMAN
21 Haziran 2021 - 14:11 - Güncelleme: 21 Haziran 2021 - 14:14
Türkiye'nin önemli kripto para platformlarından olan Paribu yeni bir coini listelediğini duyurdu.

Kripto piyasalarında olumsuz hava dalgası esmeye devam ederken, Paribu yeni coin listelemeye devame diyor. Bu kapsamda OGN coin, Paribu listesinde işlemlere açıldı.

Origin Protokol, P2P ağlar aracılığıyla katılımcıların mal ve hizmetleri aracısız paylaşmasına olanak tanıyan bir protokoldür. Kripto paranın sembolü OGN’dir.

Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

San Francisco merkezli bir proje olan Origin Protocol’ün kurucuları Josh Fraser ve Matthew Liu’dur. 2017’de başlayan projenin ilk sürümü 2018 yılının Ekim ayında Ethereum Mainnet’te yayımlandı. Kripto paranın piyasaya sürülmesi ise 10 Ocak 2020’de gerçekleşti. OGN’nin bağlı olduğu Origin Protocol, Ethereum altyapısıyla çalışır.

Kullanıcılarına ne vadediyor?

OGN, Ethereum ağındaki kullanıcıların düşük işlem ücreti karşılığında, aracısız şekilde iletişim kurmalarını ve alışveriş yapmalarını vadeder. Ayrıca, kullanıcıları ağa yaptıkları katkılardan dolayı ödüllendiren, teşvik eden açık kaynaklı bir platformdur. ENJ madenciliği yapılan bir kripto para türü değildir. Ancak ağ içerisinde geliştirici olarak yer alanlar ödül almaktadır.

En düşük fiyat ve en yüksek fiyat ile toplam arz

ONG bu zamana kadar en düşük fiyatını 0.1032 dolar ile 30 Ocak 2020’de, en yüksek fiyatını ise, 3.39 dolar ile 8 Nisan 2021’de gördü. Dolaşan arzı 313.546.102 OGN olan kripto paranın toplam arzı, 1.000.000.000 OGN’dir.

Paribu’da OGN işlemleri nasıl yapılıyor?

Bağlantıya tıklayarak Paribu üzerinden OGN işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
Haberlerimizi FacebookTwitter hesaplarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum