NETAŞ ve Türk Telekom'dan son dakika iş birliği

Türkiye'nin iki dev kurumu NETAŞ ve Türk Telekom'dan yeni iş birliği açıklaması geldi.

NETAŞ ve Türk Telekom'dan son dakika iş birliği
Editör: Ayhan DEMİR
02 Ocak 2023 - 15:38

Türkiye'nin iki dev teknoloji firmasından 4 Milyon Dolar tutarında yeni iş anlaşması gerçekleştirildi. Türkiye'nin en büyük teknoloji firmalarının başında gelen NETAŞ ve Türk Telekom yeni bir iş anlaşmasına imza attı. Söz konusu açıklama KAP üzerinden duyuruldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Netaş, Türk Telekom arasındaimzalanan anlaşma ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz, Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) ile sabit internet erişim şebekesi dahilinde kullanılacak olan BNG (Broadband Network Gateway) yazılım ve donanımlarının tedariki, kurulumu, entegrasyonu ve bakım/destek hizmetlerinin sağlanmasına yönelik 3.956.032 ABD Doları bedelli yeni bir sözleşme imzalamıştır.

Türk Telekom'la imzaladığımız bir önceki BNG sözleşmesine ilişkin KAP açıklamamızda belirttiğimiz üzere ilgili sözleşme, Türk Telekom'un sabit internet erişim şebekesi dahilinde kullanılan BNG sistemlerinde bir yıl gibi kısa sürede başarılı bir şekilde kullanıma sunduğumuz ZTE ürünlerinin şebeke kapasitesini ve ZTE ürünleri üzerinden hizmet verilecek Türk Telekom abone sayısını arttırmayı amaçlayan yazılım ve donanımların tedariki, kurulumu, entegrasyonu ve bakım/destek hizmetlerinin sağlanmasını kapsamaktadır." denildi.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.