Motorin ve benzin fiyatlarına indirim mi gelecek? Hangi akaryakıt ürününe bugün kaç TL indirim olacak?

Benzin ve motorin fiyatlarında bu geceden geçerli olacak indirim beklenirken, hangi akaryakıt ürünlerine indirim geleceği merak konusu oldu. İşte bugün yapılacak motorin benzin indirimi tutarı ve detayları...

Motorin ve benzin fiyatlarına indirim mi gelecek? Hangi akaryakıt ürününe bugün kaç TL indirim olacak?
Editör: Mertcan BUDAK
29 Mart 2022 - 19:35 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 16:51
Benzin ve motorine zam mı gelecek, fiyatlar inecek mi? Hangi akaryakıt ürünlerinde indirim uygulanacak? Benzin fiyatlarına mı, motorin fiyatlarına mı indirim olacak? Günün sıcak gelişmesi akaryakıt fiyatlarında yaşanıyor. Bu gece indirim olacak! Ayrıntılar belli oldu.

Türkiye genelinde zamlanmayı sürdüren akaryakıt fiyatları dur durak bilmiyor. Son haftalarda çok yükselen motorin fiyatlarına ise bu gece itibariyle bir indirim yapılacağı bildirildi. Söz konusu motorin indirimi 30 Mart gecesi akaryakıt istasyonlarında pompa satış fiyatlarına yansıtılmış olacak.

Global çapta yaşanan Rusya Ukrayna savaşının yan getirisi olan petrol fiyatları geride bıraktığımız haftalarda en yüksek seviyelerine erişmiş oldu. Yaşanan petrol fiyatlarında ki yükselişler ise pompalara olumsuz yunsımaları özellikle tüm ülkelere yansıyor. Dünya genelinde akaryakıt fiyatlarında yükseliş sürüyor. Avrupa ve Amerika dahil tüm ülkelere olumsuz yansımalar devam ediyor. Savaşın seyrinin değişmeye başlamasıyla petrol varil fiyatlarında düşüş olabileceği ifade ediliyor.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın getirdiği brent petrol fiyatlarındaki yüksek artışlar kontak kapamaya yetti. Vatandaş hemen her gün zamlanan benzin ve motorin fiyatlarından dert yanmaya devam ediyor. 

 Akaryakıt almak isteyenler için bugün önemli bir indirim gerçekleştirilecek. Benzin ve mazot fiyatları brent petrolün varil fiyatında yaşanan düşüş nedeniyle indirim beklentisine yol açmıştı. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre 30 Mart Çarşamba günü geçerli olmak üzere motorinde 1,55 lira indirim gelmesi bekleniyor.

İstanbul genelinde motorin litre fiyatı pompalarda 23,60 TL, Ankara'da 23,68 TL, İzmir'de ise 23,70 TL'den satılıyor. Benzin ise İstanbul'da 19,70, Ankara'da 19,78 ve İzmir'de 19,80 TL olarak akaryakıt istasyonlarında tüketiciye satılıyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.