Merak edenler için Togg ön sipariş tarihini Bakan Varank duyurdu

Milyonların merakla beklediği Togg ön siparişleri için geri sayım resmen başladı. Bakan Varank ve Gürcan Karakaş Şubat ayını işaret ederek Togg siparişleri hakkında konuştu.

Merak edenler için Togg ön sipariş tarihini Bakan Varank duyurdu
Editör: Hakan AMAN
08 Ocak 2023 - 22:16 - Güncelleme: 08 Ocak 2023 - 22:18
Türkiye yerli ve milli otomobil Togg satışı ve siparişleri için geri sayıma başladı. Bakan Varak resmen duyurdu! Togg ön siparişleri için tarih verildi. Peki Togg satın almak isteyen vatandaş ne zaman sipariş verebilecek?

Milyonlarca Türk için uluslarrası çapta ses getiren yerli ve milli otomobil Togg satış sürecine giriyor. Satın almak isteyenlerin ön sipariş gününü iple çektiği elektrikli otomobil Togg için kritik gün yaklaşıyor. Son olarak CES 2023'te boy gösteren ve Dünya genelinde büyük ilgi gören Togg akıllı cihazları büyük heyecana neden oluyor.

Mart ayı sonu itibariyle trafikte görmeye başlayacağımız Togg elektrikli otomobilleri sabırsızlıkla bekleniyor. 2023 yılında yaklaşık 20 bin adet akıllı cihaz Togg seri üretimden çıkarak öncelikle vatandaşların alımına sunulacak. Bir sonraki yıl ise yurt dışı satışlarla birlikte kapasiteler artırılacak. Yeni modeller ise şimdiden merakla bekleniyor.

Gürcan Karakaş daha önce Trumore uygulamasına dikkat çekerek, NFT satışları bu uygulamadan yapılabileceğinin sinyallerini vererek, Togg C-SUV için 2023 yılında 20 bin adet teslimat planlandığı ve ön satış için şubat ayı itibariyle formların doldurularak gerekli sürecin başlatılacağının altını çizdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ABD'de dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023'te Togg standında TRT Haber're açıklamalarda bulundu. Bakan Varank açıklamasında özellikle Togg siparilerine değinerek tarih verdi. Togg'un ön siparişlerinin şubat ayı itibarıyla başlayacağını, martın sonundan itibaren de satışa sunulacağını ifade etti.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.