MartıTAG kurucusu Oğuz Alper Öktem isyan etti: "Kimse İstanbul'a bu kadar zulüm edemez"

Taksi baronları ve çıkar gruplarına dikkat çeken açıklamalarda bulunan MartıTAG kurucusu Oğuz Alper Öktem, "Dün New York Borsası’nda Türk bayraklarıyla karşılandık, bugün Çağlayan Adliyesi'nde taksi baronlarıyla savaşıyoruz." diyerek isyan etti.

MartıTAG kurucusu Oğuz Alper Öktem isyan etti: "Kimse İstanbul'a bu kadar zulüm edemez"
Editör: Hakan AMAN
09 Mart 2023 - 15:53
New York Borsası'nda Türk bayrağını dalgalandıran Martı, alınan mahkeme kararına isyan etti. İstanbulluya yasal hukuki çerçevede hizmet veren MartıTAG için alınan erişim engeli sonrasında şirketin kurucu ortağı Öktem'den sert açıklamalar geldi.

Çağlayan Adliyesi önünde takipçilerine seslenen Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, isyanını böyle dile getirdi:

 "Dün New York Borsası’nda Türk bayraklarıyla karşılandık, bugün Çağlayan Adliyesi'nde taksi baronlarıyla savaşıyoruz. Kimse İstanbul’a bu kadar zulüm edemez."

Öktem açıklamasında, "Taksi Baronlarının ve Eyüp Aksu'nun MartıTAG 'Tek Araçla Gidelim' hakkında açtıkları bir dava var. Bu davada alınmış erişim engeli kararı var. Tabii ki de buna itiraz edeceğiz. Biz haklı olduğumuzu biliyoruz ve Türk adaletine %100 güveniyoruz. MartıTAG, Karayolları trafik Kanununun 87. maddesindeki hatır taşımacılığını yapıyor. %100 yasal. Biz TAG'dan bugüne kadar ne bir ücret aldık, almıyoruz. Ne bir gelir sağladık, sağlamıyoruz." dedi. 

BARONLAR ve ÇIKAR GRUPLARI VAR!

Biz gücümüzü İstanbul'dan alıyoruz, İstanbul trafiğine çözüm üretmeye çalışıyoruz ama karşımızda, başını taksi baronlarının çektiği Eyüp Aksu'nun çektiği çıkar grupları var olduğunun altını çizen Öktem, "Bunlar sadece bize değil İstanbulluya da savaş açmış durumdalar. Bunlar yüzünden karısını doğuma yetiştiremeyen insanlar var. Bunlar yüzünden anasını, babasını hastaneye götüremeyenler var. Bunlar yüzünden sınavı kaçıran öğrenciler var. Bunların talimatıyla, taksi emekçileri arabalarını skuter kullanıcılarının üzerine sürüyor. Kaza yaptırtıyor. Ağzı burnu dağılanlar var. Bu kabul edilebilir bir şey değil, bu artık bir kepazelik." diye konuştu. 

TAG'I EYÜP AKSU'YA YEDİRMEYİZ

Türkiye'de 7.5 milyon Martı kullanıcısı olduğunun altını çizen Öktem, "TAG sürücü sayısı, taksici sayısından iki kat fazla. Ayrıca İstanbullunun bize desteği, İstanbullunun bu kanseri tanımasını, İPSOS anketiyle anlattım. İstanbullunun %85'i taksi sorunu var diyor. Bu insanların %85'i taksi sorununu çözecek kişiye oy vermek istiyorum diyor. Biz Martı ile gurur duyuyoruz. Martı kurumsal bir şirket. Türkiye'yi dünya liginde temsil ediyor. Bu hizmetimizi, TAG'ı, bir kaç tane taksi baronuna ve Eyüp Aksu'ya yedirmeyiz." ifadelerini kullandı.