Kriptolarda hafta başı depremi! BTC, ETH ve altcoinler geriledi...

Milyonların umutla bel bağladığı kripto paralarda sert düşüş dalgası devam ediyor. FTX ile başlayan düşüş trendi sürüyor. Bitcoin ve Ethereum dahil altcoinlerin tamamı kırmızıya büründü.

Kriptolarda hafta başı depremi! BTC, ETH ve altcoinler geriledi...
Editör: Hakan AMAN
21 Kasım 2022 - 18:17
Kripto para piyasalarında sert düşüş dalgası sürüyor. FTX'in iflas süreci piyasaları geri çekmeye, özellikle altcoin piyasalarında büyük kayıpların yaşanmasına neden oldu. 

Dünya genelinde FTX'in neden olduğu iflas dalgası nedeniyle piyasaları dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum tarafında toparlanma beklenirken, haftanın ilk işlem gününde kırmızı tablo yatırımcıları üzdü. BTC ve ETH gerilemeyi sürdürürken Bitcoin 16 bin Dolar altına kadar geriledi.

Küresel kripto para piyasalarında devam eden düşüş dalgası bugün bir kez daha etkili oldu.Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) son 24 saatlik dilimde yüzde 4 civarında gerileme yaşattı. Yatırımcılar ise tedirgin. Uzmanlar BTC'de son 1 yıldır süren düşüş trendinin gelecek ay yükselişe geçerek trendin sonlanacağı görüünde. Ancak global piyasalarda karışıklılık, savaş olasılıkları, ABD'den gelecek ekonomik verilerin kripto para piyasalarını daha dip seviyelere çekmesinden endişe duyuluyor.

bitcoin btc son 5 günlük grafik

Bitcoin BTC için son 5 günlük ayrıntılı grafiğe bakıldığında 16 bin 960 dolar seviyesi en yüksek seviye olarak 18 Kasım tarihinde görülmüş. En düşük gerilediği seviye ise bu sabah 15 bin 940 dolar olarak kayıtlara geçti. BTC şu saatlerde ise 16159 dolar seviyelerinden işlem görüyor.