Kripto piyasalar yeşillendi! Bitcoin için 20 Bin Dolar sveiyesi aşıldı

Kripto para piyasalarında FED etkisi yerini sert yükselişe bıraktı. Bitcoin tarafında 20 bin kritik seviyesi aşıldı.

Kripto piyasalar yeşillendi! Bitcoin için 20 Bin Dolar sveiyesi aşıldı
Editör: Hakan AMAN
14 Ocak 2023 - 11:08 - Güncelleme: 14 Ocak 2023 - 11:10
ABD enflasyon rakamları sonrasında küresel çapta kripto para piyasalarında yükseliş başladı. Kasım ayı seviyesine yerleşen Bitcoin kritik eşiği geçti. Ethereum ve altcoinler yükselişe başladı. Piyasa yatırımcılar ı ise dikkatle seviyeleri takip ediyor.

Kripto para piyasaları için kötü geçen 2022 sonrasında gelen yeni yıl ile birlikte ilk defa bu seviyeler geçildi.  Bitcoin ve Ethereum ile birlikte altcoin piyasaları adeta coşmuş durumda.

Kripto paralar haftanın son işlem gününde ABD'den gelen enflasyon verileri sonrasında yönünü yukarı çevirdi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son üç ayın en yüksek seviyelerine geldi. Piyasaları yeşillendiren haberler sonrası gözler hafta sonu yükselişlerinde.

Amerika'dan gelen 2023 yılına ilişkin enflasyon rakamları sonrasında yükselişe geçen kripto para piyasaları yüzde 10 üzerinde yükseldi. Özellikle Bitcoin tarafında gelen yükseliş Cumartesi sabahı 20 Bin dolar seviyesinin aşılması ile birlikte yatırımcısını sevindirdi. 

Hfatasonu 14 Ocak sabahı Bitcoin (BTCUSDT) güne yükselişle başladı ve haberimizin hazırlandığı sırada 20 bin 900 Dolar üzerinde işlem görüyordu. Ethereum (ETHUSDT) 1549 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Yükselişin yeni haftaya sıçraması beklentisi bulunuyor. 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.