Kayseri Merkez TOKİ kura çekilişi hangi tarihte çekiliyor? Kayseri TOKİ başvuru sayısı kaç?

Kayseri TOKİ konut kura çekilişi için geri sayım resmen başladı. Binlerce vatandaş sabırsızca TOKİ Kayseri kura tarihini bekliyor. Peki TOKİ Kayseri konutlarına kaç başvuru yapıldı, kura tarihi ne zaman?

Kayseri Merkez TOKİ kura çekilişi hangi tarihte çekiliyor? Kayseri TOKİ başvuru sayısı kaç?
Editör: Sema BAKIR
07 Aralık 2022 - 13:31 - Güncelleme: 07 Aralık 2022 - 13:33
Kayseri'de TOKİ'den uygun şartlarda konut satın almak isteyenler için kura çekiliş tarihi yaklaştı. Binlerce başvuru yapıldı. Kayseri TOKİ kura tarihi ise merak ediliyordu. TOKİ resmi açıklama ile Kayseri TOKİ kura tarihlerini açıklamıştı. Peki TOKİ Kayseri'ye ne kadar başvuru yapıldı?

Türkiye'nin en büyük sosyal konut kampanyası 2025 yılına kadar tamamlanacak sosyal konutların 250 bin adedi hak sahiplerine teslim edilecek. Ancak başvuruların tamamlanmasıyla devam eden süreçte kura çekilişleri Mart ayı sonuna kadar süreceği kaydedildi. 2023 Mart ayı sonuna kadar TOKİ 250 bin sosyal konutları için tüm illeri tamamlayarak kuraları tamamlayacak. Diğer taraftan kura tarihleri ise etaplar halinde açıklanıyor. Açıklanan iller arasında Kayseri'de bulunuyor.

Kayseri'nin 11 ilçesinde konut satışı için TOKİ tarafından başvurular alınmıştı. On binlerce ev hayali kuran vatandaş TOKİ Kayseri'de hayata geçirilecek konutlar için başvurusunu yaptı. Ancak bunların içinden kabul edilmeyenler ise üzüldü. Kabul edilenlerin resmi sayısı ise 83 Bin üzerinde olduğu bildirildi. Yani kuralara katılacak 83 bin üzerinde vatandaşın arasında hak sahipleri belirlenmiş olacak.

KAYSERİ'DE TOKİ KURALARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?


TOKİ Kayseri konut kuraları çekilişi 10 Aralık günü başlayacak. bir iki gün sürmesi beklenen Kayseri TOKİ konut projelerinde özellikle Merkez ilçede rekor başvuru yapıldı. Başvurusu kabul edilen Merkez ilçedeki vatandaşların sayısı 80 bin üzerinde olduğu bildirildi.

TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI NEREDEN, NASIL ÖĞRENİLİR?


Oldukça basit şekilde toki.gov.tr üzerinden Kayseri ili TOKİ başvuru sonuçları isim sorgulama işlemi yapılabiliyor. Hemen altta verdiğimiz haberde tüm listeler yer almaktadır. Kayseri TOKİ konutları kura sonuçları isim listelerini buradan görebileceksiniz.
 

KAYSERİ TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI İSİM LİSTELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN