iPhone 13 modelleri ile ilgili tüm detaylar

Apple son hızıyla iPhone 13 Pro modeli için çalışmalara devam ediyor. İşte, cihaz hakkında bilinen tüm detaylar.

iPhone 13 modelleri ile ilgili tüm detaylar
Editör: Mertcan BUDAK
27 Mart 2021 - 14:37
Apple tarafından yapılan tanıtımın ardından 2021 yılının sonunda çıkacağını duyurduğu yeni modeli 13 sayısı nedeniyle farklı bir isimle çıkış yapabilir. Cihaz için en son gelen sızıntı haberine göre iPhone 13 Pro LİDAR sensörüne saip olabilir.

Ayrıca Apple yeni telefonunun ekranı için en yakın rakibi Samsung tarafından geliştirilen 120 Hz LPTO OLED ekranlarla gelecek. Yeni iPhone model mat siyah renk seçeneğine sahip olacak ve yeni tasarım daha az parmak izi bırakacak bir teknolojiye sahip olacak.

iPhone'un yeni modeli artan maske kullanımı nedeniyle Face ID ile birlikte yeniden Touch ID teknolojinide barındırabilir.

Yeni iPhone modelinde 1 TB kapasite olabilir

Bildiğiniz gibi Apple son yıllarda piyasaya sürdüğü telefonlarında 256 GB ve 512 GB depolama kapasitesi sunuyordu. Yeni sızıntı haberlerine göre Apple bir ilke imza atarak yeni cihazlarında 1 TB gibi yüksek bir depolama kapasitesine sahip olabilir.

Yeni iPhone'da çentik küçülebilirAldığımız bilgilere göre yeni iPhone modelinde ekranda bulunan çentik yine olacak ancak bu defa iPhone X ve iPhone 12'ye göre biraz daha küçük bir tasarımla gelebilir. Bu ayrıntı tasarımsal açıdan yeni iPhone modelini diğer cihazlardan bir adım öne taşıyacak gibi duruyor.
 Yeni renkler test ediliyorİphone 13 modelinin bir çok kişiyi cezbedecek mat siyah renklere sahip olacağı biliniyor. Ayrıca Apple yeni telefonu için bronz ve turuncu gibi renk seçenekleride test ediyor.Çıkış tarihine ortalama 6 ay kadar olmasına rağmen her geçen gün merakla beklenen telefon ile ilgili yeni sızıntı haberleri gelmeye devam ediyor. Ancak bu haberlerin çoğu Apple tarafından kesinleşmiş değil.