Herkes Togg alabilecek! Asgari ücretlilere yeni model Togg hazırlığı...

Milyonların merakla beklediği Togg yerli ve milli otomobili satın almak isteyenlerin heyecanlı bekleyişi sürerken, asgari ücretlinin bile satın alabileceği Togg için çalışmalar hızlandı.

Herkes Togg alabilecek! Asgari ücretlilere yeni model Togg hazırlığı...
Editör: Hakan AMAN
18 Haziran 2023 - 15:25
Seri üretim halinde her ay sahiplerine teslim edilen Togg T10X için bantlar harıl harıl çalışıyor. Türkiye genelinde binlerce kişi Togg elektrikli akıllı cihazlarını beklemeye devam ediyor. Gemlik Togg otomobil fabrikasında mesai seri üretim hatlarında tam gaz sürüyor. 2024 yılı için üretim kapasitesini artıracak olan Togg Gemlik yerli otomobil fabrikasında yeni model hazırlığı sürüyor. 

Asgari ücretli vatandaşın kolayca sahip olabileceği yeni bir model üzerinde çalışmalar sürüyor. Herkesin elektrikli Togg sahibi olabileceği yeni model için geri sayım resmen başladı. TOGG’un yeni modeli merakla beklenirken, çok gizli tutulan herkesin sahip olabileceği Togg modeli ile alakalı olarak ilk bilgiler ortaya çıktı.

TOGG KAPIŞ KAPIŞ...

Yoğun bir talep süreci geçiren Togg elektrikli otomobil modellerine yeni model Togg ekleniyor. Halen satışta olan 60 bin TL gibi bir rakam ile kuraya katılınabilinen ve 950 bin TL ile 1 milyon 250  Bin Türk Lirası gibi bir rakama satılan ilk üretim sayısı 28 bin adet. 2023 yılı sonuna kadar 28 bin adet Togg yollarda olacak. Kamu ve devlet dairelerine ise teslimatlar hızla devam ederken aynı şekilde kurada Togg sahibi olmaya hak kazananların otomobilleri tek tek teslim ediliyor. 

TOKİ TARZINDA SATIŞ KAMPANYASI...

Togg Gemlik fabrikasında üretimine geçilecek yeni modelin satışı için TOKİ'de uygulandığı üzere benzer bir sistem uygulanacak. Aynı şekilde kura çekilişi yapılacak ve uygun şart ve koşullarda düşük rakamlara, uzun vadelerde kredi öder gibi para ödenerek sahip olunabileceği ifade ediliyor. Bir otomobil sahibi olamamış her vatandaşın Togg satın almak için  yeni modelin kurasına katılabileceği açıklandı. buradaki en büyük amaç ise TOKİ'de ev sahibi olmayanları ev sahibi yapmak olduğu gibi otomobil sahibi olamayanların otomobil sahibi olmasını sağlamak. 

Henüz ne zaman üretime geçeceği, ne kadar fiyat ile satılacağı belli olmayan yeni Togg modeli için çalışmalar büyük bir hızla sürdürülüyor.

Uygun fiyatlı TOGG modeli eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa 2027 yılında banttan inmiş olacak. Bu modelin fiyatını ise o gün ki ekonomik koşullar belirleyecek. Şimdilerde 500 - 600 Bin Türk Lirasına bir sıfır otomobil bulmak imkansız gibi, ancak yeni üretilecek Togg modellerinin satışa sunulacağı zamanda şuanın 500-600 Bin Lirası gibi olacağı iddia ediliyor. 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.