Geçen yıl 1000 Dolar Dogecoin (DOGE) yatırımı yapan yatırımcının parası bugün ne kadar?

Kripto para piyasalarında meme coin dalgası büyüyerek devam ederken, topluluk gücüyle değer artışları görülmeye devam ediyor. Geçen sene 1000 Dolarını Dogecoin'e yapan yatırımcının cebinde bu yıl ne kadar oldu?

Geçen yıl 1000 Dolar Dogecoin (DOGE) yatırımı yapan yatırımcının parası bugün ne kadar?
Editör: Hakan AMAN
14 Mart 2023 - 13:07
Riskli ve spekülatif yatırımlar olarak eleştirilmesine ve genellikle şaka olarak yaratılmasına rağmen, bazı kripto paralar büyüyen çevrimiçi topluluklarının tarafından beslenerek kazanmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Dogecoin, fiyatı ve piyasa değeri geçen yılki seviyelerin çok altında olduğu için piyasada hala düşük performans gösteriyor.

BitcoinCasinos.com  tarafından sağlanan son verilere göre, geride bıraktığımız yıl meme coin Dogecoin'e yapılan 1.000 dolarlık yatırım bugün sadece 558 dolar değerinde olduğu bildirildi.

2 Milyar dolarlık bir silme getiren ve yatırımcıları tüm pazarın geleceği konusunda ürküten kripto kışından sonra, bir risk katmanı ekleyen meme coinleri hem değerlerinin hem de yatırımcı sayısının düştüğünü gördü. Birçoğu son üç ayda geri dönerken, Dogecoin için durum böyle değil.

Dogecoin'in eğlence değerinin yanı sıra en büyük varlığı, fiyatını geçen yılki seviyelere geri döndürmek için yeterli ivme sağlamayan topluluğudur.

Bir yatırımcının 12 Mart 2022'de 1.000 $ değerinde DOGE coin jetonu satın aldığını varsayarsak, fiyatı 0.12 $ civarında olan 8.333 jeton almış olacaklardı. Sadece altı ay sonra, kripto fiyat çöküşünden sonra, bu 1.000 dolarlık yatırım, % 50'lik büyük bir düşüş göstererek 491 dolara dönüşecekti.

Kasım 2022'deki kısa bir fiyat artışının ve Dogecoin'in fiyatının 0,14 dolara yükselmesinin ardından, orijinal meme madalyonunun değeri düşmeye devam etti ve geçen hafta 0,067 dolara düşerek bir yıllık% -44 negatif yatırım getirisi gösterdi.

CoinMarketCap verileri ayrıca Dogecoin'in 2023'teki en iyi meme paraları arasında en kötü performans gösterdiğini gösteriyor. Shiba Inu, FLOKİ, BoneShiba Swap ve Baby Dogecoin, son üç ayda çift ve üç haneli piyasa değeri artışı görürken, tüm DOGE madeni paralarının toplam değeri% 25 düştü.

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi dünyanın en büyük kripto pazarlarındaki en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam etmesine rağmen, Dogecoin geçtiğimiz yıl fiyatının düştüğünü gördü. CoinMarketCapa verileri, meme coin'in yalnızca 2022'de değerinin% 56'sını kaybettiğini ve en büyük kripto fiyat kaybedenleri arasında yer aldığını gösterdi.

Bu noktada Dogecoin'in fiyatı, yatırımcıların dikkatini oradaki en hızlı büyüyen kriptolardan biri olarak yakaladığı 2021 ortasındaki tüm zamanların zirvesinin hala% 90 altında. Mayıs 2021'de Dogecoin 0,68 dolardan işlem görürken, piyasa değeri o dönemde 89 milyar dolardı. Çalkantılı bir 2021 ve soğuk bir 2022'nin ardından Dogecoin'in fiyatı 0,067 dolara gerileyerek piyasa değerinden 80 milyar dolardan fazlasını sildi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.