#FZLGY halka arzına katılan yatırımcı sayısı GYO'lar arasında bir rekor

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları halka arzlarında en fazla yatırımcı Fuzul GYO halka arzına ilgi gösterdi.

#FZLGY halka arzına katılan yatırımcı sayısı GYO'lar arasında bir rekor
Editör: Hakan AMAN
26 Temmuz 2023 - 10:22

Sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilen halka arz, bireysel ve kurumsal yatırımcı kategorisinde yoğun ilgi gördü. Toplam 1 milyon 369 bin 622 yatırımcının talepte bulunduğu halka arzda bireysel yatırımcı talebi, 1 milyon 369 bin 504 oldu. Böylece Fuzul GYO, halka arz olan GYO şirketleri arasında en yüksek bireysel katılımcı sayısına ulaşan GYO unvanının sahibi oldu.

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Fuzul GYO’nun  20 – 21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arzının sonuçları açıklandı. Sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilen halka arzda Fuzul GYO, bu zamana kadar ki en yüksek bireysel katılımcı sayısına ulaşan GYO unvanının sahibi oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, halka arz süreci 1 milyon 326 bin 874 yatırımcıyla tamamladı. 

Bireysel yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği talep toplama sürecinde toplam talep sayısı 1 milyon 369 bin 504’e ulaştı. Şirket, bu talebin 1 milyon 326 bin 756’sını karşıladı. Halk Yatırım ve İntegral Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleşen halka arzda, satışa sunulan 91 milyon 860 bin TL nominal tutarlı payların tamamının satışı gerçekleşti. Buna göre Fuzul GYO’nun halka arz büyüklüğü 817 milyon 554 bin TL’ye ulaştı.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.