Fransa'da Scooter yüzde 90 istenmiyor! Resmen yasaklandı....

Fransa'da başlayan Scooter yasaklanması ile alakalı gelişmeye diğer Avrupa ülkelerinden ses gelebilir.

Fransa'da Scooter yüzde 90 istenmiyor! Resmen yasaklandı....
Editör: Hakan AMAN
03 Nisan 2023 - 16:36
Son dönemlerde ölümlü ve yaralanbmalı kazaların arttığı, özellikle kaldırımların işgal edildiği İstanbul, Amkara ve İzmir gibi büyükşehirlerde sorgulanan Scooter krizi Avrupa gündeminde. Fransa'dan kritik referandum hakkında sonuçlar şaşırttı! Halkın yüzde 90'ı scooter istemiyor...

Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayanlar, elektrikli scooter kiralama hizmetinin geleceğini belirlemek için referandum gerçekleştirildi.  Kent sakinleri yaklaşık 200 noktada yerel saatle 09.00-19.00 arası, elektrikli scooter kiralama hizmetine "evet" veya "hayır" demek için oy kullanarak, scooterların geleceği oylanmış oldu.

3 şirketin toplamda 5 bin e-scooterı Paris sokaklarında hemen her yeri işgal etmiş, adeta scooter çöplüğü haline getirmişti. Paris halkının yüzde 90’ı scooter’lara ‘hayır‘ oyu kullandı. Sonuca göre belediye meclisinin, şehirde faaliyet gösteren üç e-scooter şirketi ‘Lime‘, ‘Tier’ ve ‘Dott‘un her birine 5 bin scooter yetkisi veren ve 31 Ağustos’ta sona erecek olan sözleşmeyi yenilememesi bekliyor.

BENZER SORUNLAR İSTANBUL'DA YAŞANDI!

Yaşanan bu gelişme, İstanbul, Londra, Milano gibi dev şehirlere örnek teşkil edebilir. Benzer referandum girişimleri yakın zamanlarda bazı Avrupa şehirlerinde gündeme gelebileceğine işaret ediliyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.