Faruk Fatih Özer Kosova'da yakalandı!

Flash gelişme, Thodex vurgunu ile gündeme gelen Faruk Fatih Özer, Kosovanın başkenti Priştine'de yakalandı. İşte, en güncel son dakika gelişmeleri.

Faruk Fatih Özer Kosova'da yakalandı!
Editör: Mertcan BUDAK
28 Nisan 2021 - 00:27 - Güncelleme: 29 Nisan 2021 - 11:14
Son haftalarda ülke ve dünya gündemini derinden sarsan 2 milyar dolardık vurgun ile gündeme gelen Türk kripto para borsası sahini Faruk Fatih Yasin, ABC gazetesinin haberine göre; Kosova'nın başkenti Priştine'de yakalandı.


 27 Nisan tarihi Thodex vurgunu soruşturması adına önemli gelişmelerle başlamıştı. Bakanlığın oluşturduğu kırmızı bültenle aranan Özer, yurtdışında ve yuriçinde bulunan ekiplerin uzun ve başarılı uğraşları sonucunda yakalandı. Thodex kurucusu Faruk Fatih Yasin kurduğu kripto para borsasında işlem yapan 400 bin adet kullanıcının yaklaşık 2 milyar dolar yatırımı ile kayıplara karışmıştı. İnterpol ve Türk ekipleri tarafından dünyanın heryerinde aranan Özer, ilk bulgular neticesinde Kosovaya kaçtığı tespit edilmişti. Bu izi takip eden ekipler ilk etapta Özer'e kaçtığı yerde yardım ve yataklık yapan 2 kişiyi tutuklamıştı. Daha sonra Özerin aile bireylerinide tutuklayan ekipler soruşturma çemberini gittikçe daraltmışlardı.
 Ekiplerin tüm bulguları birleştirmesi ve şüphelileri sorgulaması sonucunda iyice daralan çember, Thodex vurguncusunu Kosova'nın başkenti olan Priştine şehrinde buldurdu. Aldığımız bilgilere göre gözaltı işlemleri yapılan Özerin'in ülkeye iadesi bekleniyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.