Ethereum EIP-1559'dan bu yana 9 milyar doların üzerinde Eter (ETH) yaktı

Ethereum tarafında şimdiye kadar yakılan Eter miktarı rekor rakamlara ulaştı.

Ethereum EIP-1559'dan bu yana 9 milyar doların üzerinde Eter (ETH) yaktı
Editör: Hakan AMAN
08 Mart 2023 - 12:11
BanklessTimes verilerine göre Ethereum, Ağustos 2021'deki EIP-1559'dan bu yana 9 milyar doların üzerinde Eter (ETH) yaktı.

EIP-1559, yüksek işlem ücretleri sorununu ele almayı ve platformun kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan Ethereum'a merakla beklenen bir yükseltmeydi. EIP-1559'un kritik özelliklerinden biri, işlem ücretlerinin bir kısmının yakılmasını içeren yeni bir ücret yapısının getirilmesiydi.

BanklessTimes CEO'su Jonathan Merry, veriler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yakılan Eter miktarına ilişkin konuşan Merry, "Ethereum EIP-1559'dan bu yana 9 milyar doların üzerinde eth'nin yakılması bu yönde kritik bir kilometre taşıdır. ETH arzını azaltmak ve öngörülebilir bir ücret piyasası oluşturmak, kullanıcılara birçok yönden fayda sağlayacaktır. Ayrıca, ağı daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirecektir.

Son zamanlarda, Eterin deflasyon oranı bu yıl zirveye ulaştı. Çarşamba günü, mevcut Ethereum İhraç Oranını% 1.425 oranında aştı ve bu, yalnızca bir gün için% 17'ye yükseldiği bir anomalinin yaşandığı geçen Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini işaret ediyor.
İşlemler işlenirken Eterin yok edilme oranı olan eth'nin yanma oranı da EIP-1559'un uygulanmasından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bu, genel ETH arzında bir azalmaya ve değerinde bir artışa yol açmıştır."
ifadelerini kullandı.