Eksun halka arz sonuçları ne zaman açıklanır? Halka arz sonrası Eksun Gıda kodu ve işlem tarihi belli oldu mu?

Borsa İstanbul BİST100 endeksleri için Eksun Gıda halka arz edildi. Son talep toplama tarihi 17 Mart olarak açıklanan Eksun Gıda halka arz büyüklüğü, halka arza katılan yatırımcı sayısı merak ediliyor. Peki EKSUN halka arz sonuçları hangi tarihte açıklanacak, Borsa'da ne zaman işleme girecek?

Eksun halka arz sonuçları ne zaman açıklanır? Halka arz sonrası Eksun Gıda kodu ve işlem tarihi belli oldu mu?
Editör: Hakan AMAN
19 Mart 2023 - 15:39
Borsa'da halka arz takip eden yatırımcı için fırsat halka arzlar arasında yer alan Eksun Gıda halka arz edilmesi sonrasında sonuçlar merakla bekleniyor. Eksun Gıda halka arz büyüklüğü ve yatırımcının satın aldığı pay sayısı yakından takip ediliyordu. 15-17 Mart tarihleri arasında ön talep toplanarak halka arz edilen Eksun Gıda halka arz sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak merakla bekleniyordu.

Merakla beklenen son halka arz sonuçları yarın itibariyle açıklanacak. Eksun Gıda halka arz sonrası, Borsa İstanbul'da hangi tarihte hisselerinin işlem göreceği yakından takip ediliyor. 

Kısa süre içerisinde BIST 100 endeksinde işlem görmesi beklenen Eksun Gıda işlem tarihine ilişkin net bilgiler ise henüz kesinlik kazanmadığı için açıklama gelmiş değil.  Eksun Gıda halka arz sonuçları 20 Mart tarihinden sonra açıklanması bekleniyor. Konuya ilişkin detaylar yeni haftanın başlamasıyla netlik kazanacak.

EKSUN GIDA HALKA ARZ İLE KAÇ LOT VERDİ?

Halka arz pay satışında Eksun Gıda şirketi 20,042,502 Lot verdi.

EKSUN GIDA HALKA ARZ HİSSE FİYATI NE KADAR?

Eksun Gıda 48,90 TL’den halka arz edildi.

EKSUN GIDA İŞLEM KODU NE?

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde kısa süre içerisinde işlem görmesi beklenene şirketin kodu ise #EKSUN olacak.

ORANSAL MI EŞİT DAĞITIM MI?

Eksun Gıda halka arz işlemleri oransal olarak yapılacak.

EKSUN GIDA 

Eksun Gıda Tarım, İzmir merkezli bir gıda şirketidir. Şirket, 1997 yılında kurulmuş olup süt ve süt ürünleri, zeytin ve zeytinyağı, meyve suyu, konserve ve turşu gibi çeşitli gıda ürünleri üretmektedir. Eksun Gıda, süt ürünleri üretimi alanında Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki tesislerinde üretim yaparken, ürünleri, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkelerine de ihraç edilmektedir. Sürdürülebilir ve çevre dostu tarım uygulamaları benimsemekte ve ürünlerinin kalitesini sürekli olarak geliştirmektedir. Ayrıca şirket, toplumsal sorumluluk projelerine de yatırımlkarı bulunmaktadır.