Dünya devi Google'dan gülünç hata

Popüler arama motoru Google, ilginç bir hatayla karşı karşıya kaldı. Kullanıcılar Google arama motorunda "Twitter" araması yaptıklarında sağ tarafta bulunan Wikipedia kısmında ilginç bir şekilde Mesut Özil logosu ile karşı karşıya kaldılar. İşte, haberin detayları.

Dünya devi Google'dan gülünç hata
Editör: Sema BAKIR
19 Mart 2021 - 21:35 - Güncelleme: 19 Mart 2021 - 21:35
Dünya genelinde en sık kullanılan arama motoru Google'da bu gün komik bir hata fark edildi.  Kullanıcılar, arama çubuğunda "twitter" kelimesini  arattıklarında karşılarına her zamanki sonuçlar çıksa da sağ tarafta yer alan Wikipedia kaynaklı bilgi kutusunda  görmeye alışkın olduğumuz mavi kuş logosu  yerine bize hiç de yabancı olmayan bir ismin logosu ile karşılaştılar.

Sarı lacivert renklerdeki "M" ve "Ö" harflerine  vurgu yapan logo, 25 Ocak 2021 tarihinde Fenerbahçe'ye transfer olan  Mesut Özil'e ait.  Ayrıca logo Özil'in giymesi beklenen numarası olan "10" rakamlarını da tasarımında barındırıyor.

Google ise hatayı henüz düzeltmemekle beraber, olaya ilişkin bir açıklamada bulunmadı. İnternet kullanıcıları bu duruma bir siber saldırının sebep olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca bildiğiniz gibi Wikipedia geçmişte bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmıştı. Bu durumlar kimi zaman teknik bir hata olurken kimi zamanlar ise Wikipedia yazarlarının Trolleri sonucu yaşanmıştı. Bu durum için hangi seçenek ile karşı karşıyayız bilinmemekle beraber yetkililerden henüz net bir açıklama yapılmadı.