CVK Maden'den son dakika açıklaması

Borsa İstanbul'da #CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri, söylenti ve haberler ile alakalı açıklama yaptı.

CVK Maden'den son dakika açıklaması
Editör: Hakan AMAN
27 Temmuz 2023 - 13:58
Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, CVK MADEN İŞLETMELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. #CVKMD Şirketimiz ile İlgili Çıkan Haber ve Söylentiler ile anlaşma ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. hakkında Basın, Sosyal Medya, İletişim Uygulamaları, Dijital Mecra v.b. gibi yerlerde birtakım haberlerin çıkması üzerine yatırımcılarımızdan telefon ve e-posta yoluyla gelen yoğun bilgi taleplerine istinaden SPK II. 15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği 9. Maddesi gereğince bu açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur.

Şirketimizin madencilik faaliyetleri olağan seyrinde devam etmekte olup, bu kapsamda Şirketimizin halka açılma sürecinde paylaşılan İzahname ve diğer halka açılma belgelerinde yer verilen projeksiyonlar güncelliğini korumaktadır.

Yatırımcılarımızın yatırım kararlarını verirken, Şirketimizin finansal raporlamaları ile halka açılma sürecinde paylaşılan İzahname ve diğer halka açılma belgelerini incelemelerini, ilave olarak Şirket'imiz tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda yapılan Özel Durum Açıklamalarını takip etmelerini ve sosyal medya mecraları da dâhil olmak üzere doğruluğu Şirket'imiz tarafından teyit edilmeyen haber, paylaşım ve söylentilere itibar etmemelerini önemle hatırlatmak isteriz.

Basın, Sosyal Medya, İletişim Uygulamaları, Dijital Mecra v.b. gibi yerlerde çıkan gerçeği yansıtmayan, hiçbir dayanağı olmayan ve kendi menfaatleri doğrultusunda haber yapan gerçek ve tüzel kişilerin yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasını, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve web adresimizde yapılan resmi duyurular haricindeki haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz. Bu asılsız haberleri kesin bir dille yalanlıyor ve her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu beyan ediyoruz." denildi.