Coinbase USD Coin (USDC) işlemlerini durdurdu!

USD Coin (USDC) stabilcoin tarafında yaşanan gelişmeler sonrası kripto para borsası Coinbase işlemleri durdurduğunu açıkladdı.

Coinbase USD Coin (USDC) işlemlerini durdurdu!
Editör: Hakan AMAN
11 Mart 2023 - 18:23
Kripto para piyasalarında şu sıralar USDC depremi yaşanıyor. Stabilcoin USDC tarafından ciddi bir iflas olabileceği haberlere yansımaya başladı. 

Stablecoin ihraççısı konumunda bulunan Circle, Silicon Valley Bank'ten (SVB) 3,3 milyar dolarını çekemediğini açıklaması ile birlikte piyasalarda kriz ve kaos ortamı oluşmaya başladı. Yaşanan kritik gelişmenin hemen peşinden ise son 24 saat içerisinde Circle ve SVB hakkında çıkan haberler etkisi stabilcoin USD Coin (USDC) dolar sabitini kaybetmesiyle sonuçlandı.

Yatırımcıyı üzmeye devam eden kripto para piyasaları güven tazeleyemezken, hemen her gün farklı bir hadise ile güven yitirmeyi sürdürüyor. Bu kez stabilcoin USDC iflas çalkantısıyla yatırımcıları üzdü.

#USDC Bitstamp’ta %87,92 düşüş yapıp 0.12$ fiyatlarına iğne atmış. USD Coin USDC şu sıralarda 0.9197$ fiyatında işlem görüyor. 

O BORSA USDC:USD İŞLEMLERİNİ DURDURDU

Kritik gelişmeler peş peşe devame derken, kripto para borsaları arasında önemli bir yer sahibi olan ABD merkezli Coinbase, USDC ile alakalı hafta sonu kararını duyurdu.

Coinbase resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Hafta sonu bankalar kapalıyken USDC:USD dönüşümlerini geçici olarak duraklatıyoruz. Artan faaliyet dönemlerinde, dönüşümler, normal bankacılık saatlerinde takas yapan bankalardan yapılan USD transferlerine dayanır. Pazartesi günü bankalar açıldığında dönüşümlere yeniden başlamayı planlıyoruz." denildi.