Çinli dev OPPO, Türkiye'de test üretiminde başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın web sitesinde yaptığı açıklamada Çinli dev akıllı telefon markası Oppo’nun İstanbul Tuzla’da yapımı devam eden fabrikasında test üretimine başladığını açıkladı

Çinli dev OPPO, Türkiye'de test üretiminde başladı
Editör: Mertcan BUDAK
08 Mart 2021 - 15:07
OPPO'ya hoşgeldin mesajı

Bakan Varank, ziyaretine ilişkin sosyal medyadan da “Global markaların ülkemize olan ilgisi her geçen gün artıyor.Akıllı telefon üreticisi OPPO, CKD sistemiyle kurduğu Türkiye’deki fabrikasında deneme üretimine başladı. Hoş geldin! @OPPOmobileTR” paylaşımında bulundu.

Bakanlıktan destekTuzla’da 12 bin metrekare kapalı alana sahip bir fabrika, Çin menşeili cep telefonu markası Oppo tarafından akıllı telefon üretim tesisine dönüştürüldü. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım teşviği ile desteklenen Oppo’nun üretim tesisinde kurulum çalışmalarına kasım ayı itibariyle başlandı.

Yerinde inceledi

3 ay içinde SMT üretim bandı ve tüm sistemler kuruldu. Deneme üretimi aşamasında  önemli  sayıda  yeni istihdam oluşturuldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, fabrikanın kurulum çalışmaları ve test üretimlerini yerinde inceledi. Bakan Varank’a , Oppo Türkiye CEO’su Weijian Zhou, Fabrika CEO’su Lianbing Zhu ve Oppo Türkiye Kamu İlişkileri Direktörü Deniz Erkmen eşlik etti.

Bakan Varank imzalı cep telefonlarıÜretim tesisi ziyareti sırasında Bakan Varank test üretiminden çıkan akıllı telefonları imzaladı. Bakan yakın tarihte Made in Türkiye ibareli, Oppo telefonlarını raflarda göreceğimizi duyurdu.

1000 kişiye istihdam sağlayacakFabrikanın resmî açılış töreni için gün saydığını belirten Bakan Varank,“Oppo’nun Tuzla’daki tesisleri, global cep telefonu markaları arasında ana kart dahil tüm sistemlerin CKD sistemiyle Türkiye’de üretildiği ilk fabrika olma özelliğini taşıyor. Fabrikada tam kapasite üretime geçilmesiyle yaklaşık bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor” dedi.


 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum