CHZ Coin sert yükseldi, Paribu dayanamadı çöktü...

Paribu Kripto Para Borsası yatırımcısına saç, baş yoldurmaya devam ediyor. Bir Coin sert yükselirken donan işlem yaptırmayan Paribu yine mi çöktü? Paribu CHZ Coin nedeniyle mi çöktü?

CHZ Coin sert yükseldi, Paribu dayanamadı çöktü...
Editör: Hakan AMAN
13 Mart 2021 - 09:37 - Güncelleme: 13 Mart 2021 - 09:38
Kripto para borsalarında donma, çökme sorunu çözülemiyor. Coin (Kripto Para) yatırımı yapmak isteyenlerin tercihi Türk kripto para borsaları sert yükselişlerde bir anda donuyor, kilitleniyor, işlem yaptırmıyor. Yatırımcı işlem yapamamaktan şikayet ederken, borsayı işleten firmalar ise adeta kapı duvar oluyor... Dün gece Paribu kripto para borsası benzer bir durumla yatırımcısını bir kez daha isyan ettirdi. Çok sayıda yatırımcı işlem yapamadığı Paribu için twitter üzerinden isyan ederken, şikayetler ise peş peşe geldi.

Son yıllarda kripto para yatırımlarının büyük artış gösterdiği Türkiye'de reklamları ile dikkat çeken ve yatırımcı toplayan kripto para borsaları çökme rekoru kırıyor. Yatırımcının en önemli anda işlem yapmasına izin vermeyen Türkiye'nin dev kripto para borsaları nedeniyle yatırımcılar ciddi zarara uğruyor. 

Pek çok kez haber ve şikayetlere konu olan Paribu çökme, donma, kilitlenme vs. gibi sorunları dün gece bir kez daha nüksetti. Anlık çok sayıda yatırımcının işlem yapmaya çalıştığı Paribu sistemleri üzerinde bir anda sistem dondu ve üyeler işlem yapamadı. Sebep ise ani bir artışla sert yükselişe geçen CHZ Coin olarak gösterildi.

PARİBU'DAN ÇÖKME AÇIKLAMASI GECİKMEDİ

Yaşanan donma sorunu nedeniyle kripto para borsası Paribu'dan açıklama geldi. Konuyla alakalı resmi açıklamada, “CHZ/TL marketinde olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine bağlı emir yoğunluğu yaşanmaktadır. Bu nedenle eşleşmelerde bazı kullanıcılarımızı etkileyen kısa süreli gecikmeler söz konusudur. Konuya teknik ekibimiz tarafından müdahale edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.