Bu sefer olacak mı? Nokia yeni telefonları ile geliyor!

Nokia, 8 Nisan 2021 tarihinde yeni telefon modellerini açıklayacağını duyurdu.

Bu sefer olacak mı? Nokia yeni telefonları ile geliyor!
Editör: Mertcan BUDAK
14 Mart 2021 - 20:38 - Güncelleme: 14 Mart 2021 - 20:38
Döneminin tartışmasız en büyük telefon üreticilerinden olan Nokia, değişen dünyaya ayak uyduramamış ve yaptığı hamlelerde başarıyı kaçırarak günümüzde neredeyse adını unutacağımız bir noktaya gelmişti.

Bildiğiniz gibi Nokia, değişen telefon piyasasına microsoft arayüzü ile girmeyi denemişti. Kendi içinde çok ufak bir kitle Nokia'nın bu arayüzünü kabul etsede dünyanın geri kalanı tarafından pek tercih edilememişti ve dönemin büyük telefon üreticisi Nokia bu durumdan epey zarar görmüştü.

"Yanlış hiçbir şey yapmadık ancak her nasılsa kaybettik"

Bu sözleri gözyaşları içerisinde söyleyen Nokia CEO'su Stephen Elop, Nokia nın bu duruma gelmesinin nedenini rekabetten kaçarak yoluna Android değilde Microsoft ile devam etmesi olduğunu pek kabullenmiş görünmüyordu o zamanlar.

Ancak şirket bu yanlışı farketmiş olacak ki yeni tanıtacağı telefonları Microsoft değilde Android işletim sistemi olarak piyasaya sürecek.

HMD Global açıkladığı bilgiye göre 8 Nisan 2021 tarihinde yeni Nokia modellerini tanıtacağını açıkladı. Birden fazla model tanıtılması öngörülen etkinlikte Nokia genel olarak orta segment telefonlara ağırlık vereceği görülüyor.Yeni Nokia modelleri çıkan zızıntı haberlerine göre, 6,5 inç FHD + HDR PureDisplay ekran, 48 MP ana, ultra geniş, makro ve derinlik sensörü, 24 MP ön kamera ve 4000 mAh batarya ile gelecek. Snapdragon 690 5G işlemci ile desteklenecek olan telefon Nokia'nın orta segmente hitap edeceği haberlerini doğruluyor.

Nokia'nın geçmişten çıkarttığı ders doğrultusunda yeni akıllı telefon hamlesi şirketi eski ihtişamlı günlerine döndürecekmi? sorusu merak konusu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.