Bitcoin (BTCUSDT) haftaya düşüşle başladı! BTC teknik analiz hangi seviyelerde

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu düşüş trendini haftanın ilk işlem gününe bıraktı. BTC analiz ve yorum ile güncel fiyatı yakından takip ediliyor.

Bitcoin (BTCUSDT) haftaya düşüşle başladı! BTC teknik analiz hangi seviyelerde
Editör: Hakan AMAN
08 Mayıs 2023 - 14:08 - Güncelleme: 08 Mayıs 2023 - 14:16
Kripto para piyasalarında gerileme hafta sonu devam ederken, haftanın ilk işlem gününde yeni veriler ile Bitcoin (BTC) fiyatı merakla takip ediliyor. Bitcoin güne düşüş ile başlarken, BTC USDT fiyatı 27857 dolar seviyesinde.

Makro ekonomik veri açısından yoğun bir haftanın geride bırakılmasının ardından Bitcoin geçtiğimiz haftayı hafta sonu satışlarının etkisiyle %2,5 civarında bir geri çekilmeyle kapattı. Küresel piyasalar tarafında da risk iştahının sınırlı olmasının ardından haftaya 27.700$ civarında başlayan Bitcoin, yaklaşık 2 aydır oluşturduğu yükselen kanalın dışına çıkarak haftaya başlamış oldu. 

Hem yükselen kanalın alt bandına denk gelen hem de yatay destek seviyesi olan 28.300$ seviyesinin altında 4 saatlik ve günlük kapanış yapılmaması, yükseliş ivmesinin devam etmesi için önem arz ediyor. Bu senaryonun gerçekleşmesi ve altında günlük kapanışların yapılması halinde Bitcoin’de sırasıyla 27.600$ ve 26.700$ seviyeleri görülebilir. Yükseliş halinde ise 28.700$ ve 29.350$ seviyeleri direnç bölgesi konumunda yer alıyor. 

Ethereum yeni haftaya nasıl başladı? ETH fiyat analizini merak edenler buraya bakabilir.