Bitcoin (BTC) tutunamadı 30 Bin Dolar altına geri çekildi

Bitcoin (BTC) tarafında yükseliş kısa sürdü. BTC fiyatı bu gece 30 Bin Dolar altına gerilemeye başladı.

Bitcoin (BTC) tutunamadı 30 Bin Dolar altına geri çekildi
Editör: Hakan AMAN
13 Nisan 2023 - 03:27
Bitcoin fiyatı bir anda 31 bin dolar seviyelerini görmeye çalışırken, yaşanan yükseliş kısa süreli oldu. 12 Nisan gece saatlerinde ABD'den gelen verilerin etkisiyle BTC fiyatı gerilemeye başladı. Bitcoin 30 Bin Dolar altına düştü! Gerileme sürüyor...

Son 10 ayın en yüksek seviyesini görerek 31 Bin dolar seviyesine iğne atmaya çalışan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan yükseliş kısa sürdü. Amerika merkezli gelen son veriler sonrasında gece saatlerinde düşüşe geçen BTC tarafında seviye 30, bin USD altına düştü.

Kripto para piyasalarına etki eden olumsuz veriler, küresel çapta etki eden tüm olumsuz gelişmelere rağmen yükselişe geçen Bitcoin ve diğer altcoinler gelecek için bir kez daha umutlandırdı. Pek çok analist Ralli söylemleri ile yatırımcıyı kriptolarda tutmak için her söylemi kullansa da, küresel boyutta finansal araçlarda yaşanan kritik ve olumsuz gelişmeler yatırımcıyı ürkütmeye devam ediyor. Yaşanan gelişmelerin ışığında Bitcoin tarafında yaşanan son yükselişler yatırımcıyı altcoinler dahil olmak üzere yeniden hareketlendirmişti. Kısa süren BTC fiyatındaki yükseliş bu gece son buldu ve gerileme başladı.

Haberimizin hazırlandığı dakikalarda Bitcoin BTC fiyatı 29875 Dolar seviyesine kadar gerilemişti. Dalgalanmaya başlayan BTC için olumlu gelişmeler ve para yatırmalar sürüyor. Yeni günde gelecek kritik haberler yükseliş veya düşüşte önemli rol oynayabilir.