Bitcoin (BTC) teknik analizi güncellendi

Kripto paralarda hafta sonu yaklaşırken Cuma günü Bitcoin ve diğer kripto paraların son durumu merakla takip ediliyor. Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? BTC teknik analizi güncellendi.

Bitcoin (BTC) teknik analizi güncellendi
Editör: Burak TOKA
16 Haziran 2023 - 12:34 - Güncelleme: 16 Haziran 2023 - 12:41
Kripto para piyasalarında yatırımcının büyük hayal kırıklıkları sürüyor. FED ve ABD kaynaklı son gelen veriler, Bitcoin fiyatını düşürdü. Milyarlarca dolar buhar olurken, bugün ve hafta sonu Bitcoin fiyatı toparlayacak mı merakla takip ediliyor. Diğer taraftan BTC fiyat ve teknik analizi merak ediliyor.

Hafta sonu öncesi son işlem gününe girerken Bitcoin’in yaklaşık iki aydır oluşturduğu aşağı yönlü kanalın devam ettiğini görüyoruz. Çarşamba günü ve dün FED başkanı Powell’ın son derece şahin konuşmalarının ardından 3 ayın en düşük seviyesi olan 24.800$’ı test etti. Ek olarak Kasım 2022’den bu yana oluşturduğu yükseliş trendinin de (sarı çizgi) altına gelen Bitcoin, dün dünyanın en büyük fon yönetim şirketi olan BlackRock’un resmi olarak spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunması sonrası tepki alımlarıyla karşılaştı. 

Sabah saatlerinde 25.600$’dan alıcı bulan Bitcoin’in hem Kasım 2022’den bu yana süre gelen yükseliş trendinin  hem de 2 aylık düşen kanalın orta bandına denk gelen 25.700$ seviyelerinin üzerinde seyretmesi kısa vadede önem arz ediyor. 25.242$ aşağıda destek konumunda yer almayı sürdürürken, Bitcoin için ulaşılması gereken ilk seviye 26.000$ - 26.400$ bandı olarak da öne çıkıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı ne kadar oldu? Kripto para piyasalarını hafta sonu neler bekliyor?


Ethereum (ETH) teknik analizi güncellendi


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.