Bitcoin (BTC) fiyatı neden yükseliyor? Ünlü CEO yorumladı...

Bitcoin madencilik şirketinin ünlü CEO'su Fred Thiel, bir Tv programında BTC fiyatında yaşanan yükselişin nedenlerini yorumladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı neden yükseliyor? Ünlü CEO yorumladı...
Editör: Hakan AMAN
12 Nisan 2023 - 03:20
Kripto para piyasalarında bir anda gözlerin çevrildiği lider kripto para birimi Bitcoin dikkatleri üzerine çekti. Son 24 saatte BTC fiyatı 30 Bin Dolar üzerine sıçradı ve bu seviyelerde kapanış göstererek tutunmayı başardı. Bitcoin fiyatı neden yükseliyo sorusunun yanıtını ise ünlü CEO verdi.

Kripto para piyasalarında yükseliş grafikleri Bitcoin (BTC) ile başlayan yükseliş furyası altcoin piyasalarına yansımaya başladı. BTC fiyatında son yükselişin nedeni merakla takip ediliyor. Son 10 ayın en yüksek seviyesine yerleşen Bitcoin fiyatı 30 Bin Dolar üzerinde tutunmayı başardı.

BTC FİYATI NEDEN YÜKSELİYOR?

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, Bitcoin fiyatında yaşan son yükselişi katıldığı Tv programında yorumladı. Yatırımcıların merak ettiği soru ise BTC neden yükseliyor? Daha ne kadar yükselecek olurken, ünlü isim yükseliş hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Marathon CEO'su Thiel, yorumunda Bitcoin için 400 milyar dolarlık piyasa değerinin uyumakta olduğunun altını çizdi. Thiel, yalnızca yaklaşık olarak 180 milyar dolarlık kısmının alım satımlarda kullanıldığını vurguladı. Ayrıca Bitcoin fiyatında gerçekleşen bu yükselişin kaynağının “güvenli bölgeye kaçış” olduğunu belirtti. Ünlü CEO, BTC fiyatının son birkaç yılına bakıldığında Nasdaq ve S&P ile sıkı bir şekilde korelasyona sahip olduğunu, son dönemde bunun değişerek altın fiyatına korelasyonun arttığını söyledi. 

Haberimizin yayına hazırlandığı sırada 30 Bin 279 Dolar seviyesinde işlem görmeye devam eden Bitcoin son 24 saatte rekor fiyatlara gelerek son 10 ayın en yüksek seviyesine yerleşmiş oldu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.