Bitcoin (BTC) fiyatı 6 Haziran teknik analiz değerlendirmesi

Bitcoin BTC fiyatı bugün ne kadar? Bitcoin düşüş devam ediyor mu, son yorum ve teknik analizler hangi seviyeleri gösteriyor? İşte Bitcoin gösterge ve analiz...

Bitcoin (BTC) fiyatı 6 Haziran teknik analiz değerlendirmesi
Editör: Hakan AMAN
06 Haziran 2023 - 12:34
Kripto para piyasalarında SEC ve Binance davası süregiderken, lider kripto para birimi Bitcoin hareketleri yakından takip ediliyor.

Hafta sonunu nispeten yatay geçiren ve yeni haftaya da 26.800$ bandında başlayan Bitcoin, dün akşam saatlerine doğru SEC’in Binance borsası ve CEO’su CZ hakkında dava açması sonucu sert bir geri çekilme yaşadı. İlk etapta 26.400$’a gerileyen Bitcoin, kayıplarını telafi etmeye ve haberin doğruluğunu anlamaya çalışırken majör haber kaynaklarında da gelişmenin doğrulanmasıyla düşüş hızlandı ve 25.300$ seviyeleri görüldü. 

Yeni güne bir miktar toparlanma çabasıyla başlayan Bitcoin için 25.242$ seviyesi destek konumunda bulunurken, düşen kanalın orta bandına denk gelen 26.200$ ve ardından 26.700$ seviyeleri direnç noktası konumunda bulunuyor. SEC veya Binance tarafından gelebilecek yeni açıklamalar fiyat üzerinde tekrar bir dalgalanma oluşturabilir. 


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.