Binance Japonya için dev borsa satın almasını resmen duyurdu!

Binance, Japonya'nın ünlü kripto para borsasının tamamını satın aldığını duyurdu. SAKURA Exchange BitCoin Japan resmen Binance'nin oldu.

Binance Japonya için dev borsa satın almasını resmen duyurdu!
Editör: Hakan AMAN
30 Kasım 2022 - 13:38
FTX iflas sürecinde önemli rol oynadığı öne sürülen Binance, Asya'da büyüme planları kapsamında adım adım Dünya'yı kripto alanında ele geçirmeye başladı. En yakın rakibi iflas edince sahada boş alanları doldurmaya başlayan Binance Japon borsasını satın aldı.

Global kripto para piyasasına önemli ölçekte sahip olan Binance, Jaonya'nın ünlü kripto para borsası SAKURA Exchange BitCoin'i satın aldığını resmi olarak duyurdu.

SAKURA Exchange BitCoin, finansman ve danışmanlık hizmetleri ile kripto para biriminin satın alınması ve ticaretinde uzmanlaşmış bir platformu olarak bilinirken, dev borsanın yeni sahibi Binance, Japonya'da önemli bir pastaya dahil olmuş oldu.

Satın alma sayesinde Binance, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (JFSA) tarafından düzenlenen bir varlık olarak Japon pazarında faaliyet gösterebilecek.

Binance Japonya genel müdürü Takeshi Chino, "Birleşik borsamızı yerel kullanıcılar için uyumlu bir şekilde geliştirmek için düzenleyicilerle aktif olarak çalışacağız" dedi.

Japon piyasasına hakim dev borsa SAKURA Exchange BitCoin ile Binance arasıunda nasıl bir satış anlaşması yapıldığı, satış karşılığı ödenen ücret ve diğer detaylar ise resmi olarak paylaşılmadı.