Avrupa'nın en büyük oyun fuarı Gamescom'da Türkiye rüzgarı esecek

Türk oyun firmaları ExpoHIS’in milli katılım organizasyonu ile yer alacak.

Avrupa'nın en büyük oyun fuarı Gamescom'da Türkiye rüzgarı esecek
Editör: Hakan AMAN
08 Ağustos 2023 - 12:42
Avrupa’nın en büyük oyun fuarı konumunda olan ve sektör profesyonellerinin uluslararası arenaya açılmasına fırsat tanıyan Uluslararası Oyun Fuarı Gamescom 2023, 23-27 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek. Oyun sektörü profesyonellerini bir araya getirecek fuarda bu yıl Türk oyun firmaları ExpoHIS’in milli katılım organizasyonu ile yer alacak.

Dünyanın dört bir yanından oyun sektörü profesyonellerini bir araya getirerek, yeni iş bağlantıları oluşturma ve markaların uluslararası arenaya açılması için fırsatlar sunan Uluslararası Oyun Fuarı Gamescom bu yıl da sektördeki gelişmelerin yanı sıra birçok oyun duyurusuna sahne olacak.

Her yıl büyük heyecanla beklenen ve bu yıl 23-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek fuara hem dünyadan hem de Türkiye’den büyük çaplı birçok oyun firması katılacak. Son gerçekleşen organizasyonunda 260 binden fazla ziyaretçi, 1000’den fazla markaya ev sahipliği yapan fuarın bu yıl 100’den fazla ülkeden 300 binden fazla ziyaretçi ve 1200’ü aşkın markaya ev sahipliği yapması bekleniyor.