Aveum'un yeni Immortals fragmanı

EA ve Ascendant Studios imzalı Immortals of Aveum için yepyeni bir oynanış fragmanı gösterildi

Aveum'un yeni Immortals fragmanı
Editör: Burak TOKA
25 Mayıs 2023 - 11:02
Dün gece gerçekleşen PlayStation Showcase canlı etkinliğinde, EA ve Ascendant Studios imzalı Immortals of Aveum için yepyeni bir oynanış fragmanı gösterildi. Jak ve Order of the Immortals’ın Everwar sırasında Sandrakk’a ve emrindeki savaş büyücülerine karşı koyduğu savaş hakkında daha fazla bilgi içeren, aksiyon ve heyecan dolu fragmanı nefesleri kesti.

Diyarları Everwar'dan kurtarmaya hazır mısın? Rasharn, Lucium ve müttefiklerini yıkımın eşiğine getirirken Aveum'un kaderi belirsizdir. Ama korkmayın, çünkü Jak ve Ölümsüzler Birliği günü kurtarmak için buradalar. Immortals of Aveum'da, aksiyon dolu tek oyunculu birinci şahıs sihirli nişancı deneyimini yaşayacaksınız.

Bu yeni fragmanda, tüm sihrin kontrolü için Lucium'u fethetmeye ve Everwar'ı kazanmaya kararlı olan Rasharn'ın Tyrant'ı ve Order of Masks'in Grand Magnus'u Sandrakk'ı görüyorsunuz. O senin düşmanın. Sandrakk, şampiyonu The Hand tarafından korunmaktadır. Lucium'un sınırlarını aşan yıldırım saldırıları, ona Ölümsüzlerin korkusunu ve düşmanlığını kazandırdı. Güç büyüsünde ustalaşıyor ve Order of Masks'e liderlik ediyor. Sonra Morbane'imiz var. O, artık Rasharn'ın Maske Düzeni'nin ve Sandrakk'ın Kasabı'nın bir parçası olan Kalthus'un Yemini Bozmuş biri. Lucium'un başkenti Lavenry kuşatmasına önderlik etti ve bunu katıksız bir gaddarlık ve korkuyla yaptı. 

Video oynatmakAveum'un yeni Immortals fragmanı, diyarın düşmanlarını öne çıkarıyor
Bu dünyadaki tek düşman güçlü patronlar ve savaş büyücüleri değil: Korkunç fantezi canavarları ve büyülü yapılar tarafından becerilerinin sınırına kadar sınanacak. İlk olarak, Brute'larımız var. Onlar, sihirli bir şekilde güçlendirilmiş savaşçılar olan Nightblade'lerdir. Başlangıçta Kalthus seferleri için yaratıldılar, ancak şimdi Rasharn'ın kuzey saldırılarında şok birlikleri olarak kullanılıyorlar. 

Sonra, Leylodon'larımız var. Shrouded Realm'den gelen bu tüyler ürpertici, solucan benzeri yaratıklar, bir pervanenin aleve yönelmesi gibi zayıflamış ley hatlarına çekilir. Bölgedeki son sihrin tadına varmak için gelirler ve geldiklerinde etrafta olmak istemezsiniz. 

Sonra Chroniclers var. Bu büyülü yapılar, Gatterond tarafından çıldırdı ve şimdi Oremen'in gök adalarında dolaşarak gittikleri her yerde yıkıma neden oluyor. 

Son olarak, Howlers'ımız var. Bu devasa, kanatlı canavarlar, Sandrakk'ın Wound'un kuzeyindeki istilalarının ilk dalgası. Şiddetli ve acımasızlar, bu yüzden uzaktan ulumalarını duyduğunuzda dikkatli olun. 


Hızlı ve akıcı büyü tabanlı dövüş

Sihrin üç rengini de kendi avantajınıza kullanarak büyü büyülerinizle stratejik olmanız gerekecek. Yıkıcı bir Red Magic Blastwave ile hedeflerinizi bitirmeden önce, hedeflerinizi Blue Magic Shrikebolts ile yağdırmak ister misiniz? Teatral olarak büyük bir bitişle bunun için gidin! 

Veya belki de Lash'i menzil içindeki düşmanları kıstırmak ve onları Red Magic Fragfire patlamalarının sağanağıyla sarmak, zırhlarını parçalamak ve hızlı ateş eden Green Magic Stormshards tufanı için yumuşatmak isteyeceksiniz. 

Elbette, en sert düşmanları bile şaşırtmak için hızlı bir Bash saldırısının saf yakın dövüş basitliğine odaklanmanın zararı yok. 

Stratejiniz ne olursa olsun, komboları keşfetmek ve kilidini açmak için sihrin her rengini kullanabilirsiniz: Red Magic entropi ve katliamı bünyesinde barındırır. Büyüleri, enerjiyi yıkıcı şekillerde yaratabilir, parçalayabilir ve kullanabilir, onu yıkıcı bir ışını serbest bırakmak için manipüle edebilir veya düşmanların yönünü şaşırtmak için onu bozabilir. Blue Magic, gücü ve maddenin fiziksel manipülasyonunu bünyesinde barındırır; hassas cıvatalar, kalkanlar ve savunma duvarları veya yerçekimi manipülasyonu. Mavi büyü ayrıca bir Magnus'un nesneleri yakalama, itme veya çekme becerisine de güç verir. Yeşil Büyü büyümeyi, ölümü ve geçişi temsil eder. Büyüler, düşmanları ve nesneleri, onları veya çevrelerini değiştirerek manipüle eder. Nesneleri yerine bağlayın, illüzyonlarla yanlış yönlendirin veya bir düşmanın sihir kullanma yeteneğini parçalayın. 

Her biri kendine özgü yeteneklere ve zayıflıklara sahip çok çeşitli düşmanlarla yüzleşmeye hazır olun.

Yeni dünyalara giriş

Ama bu sadece dövüşle ilgili değil. Ayrıca, fragmanda görebileceğiniz, her biri kendine özgü ortamı ve estetiği olan Aveum topraklarını keşfedeceksiniz: 
  • Kalthus - Dağlarla çevrili, soğuk karla kaplı ve ormanlık güzelliğe bürünmüş engebeli bir arazi.
  • Soluk Orman – Doğu Lucium'daki bu antik orman gizemli sırlar saklıyor.
  • Underdwell – Büyük bir sönmüş yanardağ olan Dresnyr Dağı yakınında geniş bir yer altı tünelleri ve mağaraları ağı.
  • Akoth Kütüphanesi - Oremen'in Gökyüzü Adalarında bulunan, bir zamanlar sihrin kitlelere dağıtılmasına adanmış bir kütüphane.
  • Peki ne bekliyorsun? Gücünüzü toplayın, Immortals of Aveum'a dalın ve Jak ve Order of the Immortals'ın krallıkları Everwar'dan kurtarmasına yardım edin! Standard Edition için ön sipariş verin ve Jak'ın mavi Strike büyülerindeki Shred'ı artırırken Shatter Fury büyüsünün hasarını artıran benzersiz bir mavi Arclight mührü olan Purified Arclight Sigil'i edinin. Immortals of Aveum Deluxe Edition ön siparişi verin ve güçlerinizi ve büyülerinizi artıracak dokuz özel öğe içeren Ancient Relics of Aveum Pack'i edinin. Onları burada keşfedin . 

Immortals of Aveum, Dead Space ve Call of Duty'nin kreatif direktörü Bret Robbins liderliğindeki bağımsız bir AAA ekibi olan Ascendant Studios tarafından geliştirildi ve EA Originals tarafından yayınlandı. Oyun, 20 Temmuz 2023'te PlayStation 5'te çıkıyor.