Ankara TOKİ kura çekimi ne zaman, hangi tarihte? TOKİ Ankara kura tarihi, kura çekim takvimi açıklandı

Ankara'dan TOKİ konutlarına başvuran binlerce başvuru sahibinin beklediği müjdeli haber geldi. Ankara TOKİ kura takvimi açıklandı. Kura çekilişi yapılacak Ankara TOKİ kura tarihleri resmen açıklandı.

Ankara TOKİ kura çekimi ne zaman, hangi tarihte? TOKİ Ankara kura tarihi, kura çekim takvimi açıklandı
Editör: Hakan AMAN
20 Aralık 2022 - 18:54

Başkent Ankara'da TOKİ kura çekilişi bekleyen 100 bin üzerinde vatandaş için kura takvimi açıklandı. Ocak ayında gerçekleştirilecek Ankara TOKİ kura takvimi tarihleri kesinlik kazanmış oldu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 5. Etap kura takvimini bugün Bakan Kurum'un paylaşımı ile duyurdu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 5.Etap TOKİ kura çekimlerinin başlayacağı takvimi sosyal medya hesabı üzerinden milyonlara duyurdu. Başkent Ankara'nın dahil olduğu 5. Etap kura takvimine göre İlk Evim Konut TOKİ konut projelerinde 45 il için kura çekiminin tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada, Başkent Ankara için kura tarihi resmi olarak duyuruldu. 

Başkent Ankara'da Ayaş başta olmak üzere Bala, Etimesgut, Beypazarı, Çamlıdere, Evren, Gölbaşı, Haymana, Kahramankazan, Mamak, Nallıhan, Sincan, Polatlı, Şereflikoçhisar ilçelerinde TOKİ konut inşa edecek ve bu konutlar için başvurular tamamlandı. Başvurusu kabul edilenlerin isim listeleri ile başvurusu kabul edilmeyenlerin isim listeleri açıklandı. Toplamda 14 ilçe ve projelerde 18 bin 387 adet konut hayata geçirilecek.

Buna göre Ankara'da kura çekilişi 2 Ocak tarihinde başlayacak ve 12 Ocak tarihine kadar toplamda 18 bin 450 konutun kura çekilişi tamamlanmış olacak.


Yasal Uyarı: TOKİ  Ankara kura takvimi haberi  20 Aralık 2022 tarihinde EmlakPencerem.com editörü tarafından özel olarak Teknorium.com hazırlanmıştır. Haberin kopyalanarak farklı sitelerde yayımlanmasından ötürü yasal hakların kullanacağını hatırlatır, tüm hakların saklı olduğunu belirtiriz.

  • 2-12 Ocak Ankara 18450 konut

Bakan Kurum 12 ilin daha kura takvimini açıkladı! TOKİ kura tarihleri belli olan 12 il 20 Aralık-13 Ocak2023

Ankara TOKİ başvuru sonuçları isim listeleri belli oldu! Ankara TOKİ 14 ilçede başvuru sonuçları belli oldu, kura takvimi-tarihleri açıklandı mı?